Економіка

Положення про відділ економіки, агропромислового розвитку та з питань управління майном спільної власності Житомирської районної державної адміністрації Житомирської області

Програма економічного і соціального розвитку Житомирського району на 2023 рік

Легалізація найманої праці та відмова  від виплати зарплати «в конвертах» – крок назустріч суспільству

Конкурс грантів для кластерів малого та середнього підприємництва

Безкоштовна online-програма для жінок-підприємиць

ЄБРР надає гранти на релокацію бізнесу

Гранти від німецького Уряду на відновлення постраждалому від війни малому бізнесу

 

ОГОЛОШЕННЯ

28 вересня 2022 року в рамках нової Дунайської регіональної програми 2021-2027 років (далі – Програма) заплановано оголошення 1-го конкурсу транснаціональних проєктів, до участі в якому будуть запрошені потенційні заявники з 14 країн Дунайського регіону, в тому числі й України. В новому програмному періоді країнами-учасниками Програми було прийнято рішення відкрити доступ до участі у конкурсах проектів потенційним партнерам з усіх регіонів України, якщо їх участь сприятиме досягненню основних цілей та завдань нової Програми.

Участь у конкурсах проєктів в рамках Програми можуть брати місцеві та центральні органи влади, міжнародні організації, неприбуткові організації тощо.

З метою залучення якомога ширшого кола потенційних заявників від України до участі у зазначеному конкурсі проєктів Мінрегіоном, як Національним контактним пунктом Дунайської транснаціональної програми в Україні, 5 жовтня 2022 року заплановано проведення національного онлайн семінару «Конкурс проєктів Дунайської регіональної програми 2021-2027». До участі в онлайн семінарі також буде запрошено представників Держаудитслужби, як органу відповідального за забезпечення функції контролю в рамках Програми.

З огляду на зазначене, реєстрація на онлайн семінар проходитиме у термін до 03.10.2022року за посиланням: https://forms.gle/gRQk2m4ZwVBNKmN27.

***

До уваги суб’єктів господарювання!

Міністерством Економіки України на офіційному сайті у рубриці «Підтримка експорту» було опубліковано основну частину «Переліку заходів виставково-ярмаркової діяльності в Україні у 2022 році» та «Переліку виставок і ярмарків за кордоном у 2022 році», участь можуть приймати всі зацікавлені підприємства, організації та установи.

Ознайомитися з переліком виставок і ярмарків можна за посиланням: https://www.me.gov.ua/Documents/Detail?lang=uk-UA&id=278959b3-1756-4e87-a25d-9edfc448e149&title=PerelikVistavokIYarmarkivZaKordonomU2022-Rotsi.

Поряд з цим, зазначаємо, що у зв’язку зі складною епідеміологічною ситуацією в країнах, пов’язаною з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19 та введеними карантинними обмеженнями, термін проведення виставково-ярмаркових заходів у 2022 році можуть змінюватися. Для уточнення необхідної інформації слід звертатися до організаторів заходів.

***

Онлайн конференції «Україна-Китай. Регіональне співробітництво. Нові шляхи розвитку».

Український союз промисловців і підприємців та Асоціація Українсько-Китайського Співробітництва (УСПП, АУКС, далі Організатори) планують проведення онлайн конференції «Україна-Китай. Регіональне співробітництво. Нові шляхи розвитку».

Мета конференції – презентація потенціалу регіонів у сфері виробництва харчової і сільськогосподарської продукції, пошук можливостей виходу на діалог із представниками бізнесу КНР щодо реалізації спільних проєктів для складання та транзиту китайських товарів до Європи і продажу в Україні.

Зі сторони КНР для участі в конференції будуть залучені представники профільних організацій та відомств Китаю (Посольства КНР в Україні, Міністерства комерції КНР, Державного Комітету розвитку і реформ КНР, бізнес асоціацій та бізнесу КНР) та будуть присутні профільні асоціації і підприємства, які проводять діяльність в напрямку продажу харчової продукції на території Китаю.

Дана конференція запланована на І квартал 2022 року.

Контактні дані у разі зацікавленості та для уточнення інформації – 095-895-23-44, akopov@aucc.org.ua

***

Доступ малих i середніх підприємств до безкоштовних онлайн консультацій з міжнародними бізнес-експертами на глобальному маркетплейсі OnFrontiers     

(Дедлайн пoдaчi заявок: 24 листопада 2021 р.)

          Міністерство цифрової трансформації України спільно з Державною установою «Офіс з розвитку підприємництва та експорту» за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» надають малим i середнім підприємствам (MCП) додаткові можливості посилювати свій бізнес та виходити на нові ринки, пропонуючи їм доступ до спеціалізованих консультаційних сесій з міжнародними бізнес-експертами на глобальному маркетплейсі OnFrontiers.

Платформа OnFrontiers дозволяє швидко зв’язатися з експертами з різних куточків світу, різних індустрій та бізнес-ніш завдяки вебконсультаціям. Клієнтами платформи OnFrontiers є провідні компанії зі списку Fortune 500, а також визнані світові бренди: Bose, Deloitte, OPIC, Rockefeller Foundation, DHL, The World Bank та інші. Українські підприємці зможуть безкоштовно залучати міжнародних консультантів до вирішення бізнес-проблем з питань електронної комерцїї, розвитку експорту, цифрової трансформації та багатьох інших тем, а також стратегічних чи вузьких нішевих завдань свого бізнесу.

Протягом минулого місяця 10 українських компаній вже отримали консультаційну підтримку від експертів платформи з різних питань щодо розширення та розвитку діяльності компанії як на внутрішньому, так i на зовнішньому ринках. Наразі ж українські підприємці мають можливість отримати безкоштовні консультації від провідних міжнародних експертів в рамках другої хвилі набору.

Установа звертає увагу

Безкоштовні онлайн-консультації надаються виключно англійською мовою. В рамках другої хвилі набору консультації зможуть отримати лише 10 компаній. Дедлайн пoдaчi заявок: 24 листопада 2021 р.

Для участі у консультаціях OnFrontiers компанія має відповідати таким критеріям:

1) в ініціативі можуть взяти участь українські підприємства будь-якої форми власності (ФОП та юридичні особи) з будь-якого регіону України, які офіційно зареєстровані та є cy6’єктами мікро-, малого i середнього підприємництва відповідно до Господарського кодексу України, проводять свою діяльність на території України, а також можуть вести діяльність в інших країнах;

2) щонайменше 51% акцій компанії належить громадянам України (відповідно до Статуту);

3) підприємство не розміщене та не веде свою діяльність на тимчасово окупованих територіях України та АРК Крим;

4) підприємство не веде діяльність у Російській Федерації та не входить до санкційних списків;

5) підприємство не працює у сфері виробництва, торгівлі зброєю, тютюном та алкогольними виробами;

6) підприємство не перебуває у процесі припинення a6o банкрутства;

7) підприємство має власний вебсайт, a6o сторінки у соціальних мережах;

8) підприємство не займається професійним консультуванням інших підприємців та не надає такі послуги на регулярній основі.

Детальна інформація про платформу, а також умови участі та реєстрація доступна на порталі Дія.Бізнес за посиланням – https://bit.lv/3xO9gMg.

***

Інформація щодо закупівельної пропозиції ООН

За інформацією Постійного представництва України при ООН, кожна організація системи ООН (Секретаріат ООН, ВПП, ЮНІСЕФ, ЮНЕСКО, ПРОООН тощо) має власну практику та портфель закупівель. Разом з тим, установи системи ООН також використовують спеціалізований сайт «Глобальний ринок ООН» (The United Nations Global Marketplace), що є єдиним об’єднаним електронним майданчиком для оприлюднення оголошень 39 установами системи ООН щодо проведення тендерів практично у всьому світі. Зазначений сайт функціонує як «єдине вікно», через яке потенційні постачальники можуть, заповнивши лише одну реєстраційну форму, зареєструватися в усіх організаціях ООН, які використовують інформацію з цього сайту для формування своєї бази даних постачальників. Зазначена реєстрація – безкоштовна (у 2020 році на Глобальному ринку ООН вже зареєстровано 1217 українських компаній на постачання товарів та послуг). На сайті створено Службу оповіщення про тендери, яка після згаданої реєстрації дозволяє отримувати інформацію щодо оголошень про тендери. Дані про закупівлі в системі ООН систематизуються та доступні для ознайомлення через щорічні звіти та інтерактивні інформаційні панелі на порталі www.ungm.org.

З інформаційно-довідковими матеріалами щодо закупівельної системи ООН, можна ознайомитися на сайті Постійного представництва України при ООН за посиланням https://ukraineun.org/ukraine-and-un/149/.

***

Інформація щодо міжнародних виставок
Qatar International Agricultural Exhibition
та “
Qatar International Environmental Exhibition

(22-26.03.2022, м. Доха, Держава Катар)

За інформацією Міністерства закордонних справ Держави Катар,
у період з 22 по 26 березня 2022 року в м. Доха пройде 9-а Міжнародна сільськогосподарська виставка “Qatar International Agricultural Exhibition” (AgriteQ-2022).

Одночасно з “AgriteQ-2022” організаторами заплановано провести
3-у Міжнародну виставку з навколишнього середовища “Qatar International Environmental Exhibition” (EnviroteQ-2022) (інформація про заходи додається).

До участі у зазначених заходах запрошуються провідні спеціалізовані міжнародні та місцеві компанії, що працюють у сферах сільського господарства, зрошування, тваринництва, рибальства, захисту навколишнього середовища та займаються постачанням різного виду новітніх технологій у цих галузях.

Додаткову інформацію стосовно умов участі, порядку оформлення необхідних документів та координації дій можна отримати від організаторів:

Контактна особа: Пані Гіфа Аль Отейбі

тел.: +97 433 787 813

e-mail: halotaibi@mme.gov.qa

***

Відповідно до листа Міністерства економіки України Держава Катар шукає підприємства, які зацікавлені в експорті сільськогосподарської та харчової продукції на свій ринок.

Просимо підприємства, що бажають співпрацювати з Державою Катар направити пропозиції у відділ економіки, агропромислового розвитку та з питань управління майном спільної власності Житомирської райдержадміністрації до 08.06.2021 на електронну адресу kreconom@ukr.net (з відповідними матеріалами англійською мовою).

 

***

За підсумками онлайн-зустрічі заступника голови облдержадміністрації з керівництвом Українсько-Арабської ділової ради департаментом проводиться робота щодо збору інформації про підприємства, заінтересовані у виході на ринки арабських країн.

У зв’язку з цим, просимо заінтересовані сторони надати інформацію щодо підприємств району/громади, що зацікавлені у започаткуванні торговельних відносин із партнерами з арабського світу.

Інформацію просимо надати до 20.04.2021 шляхом заповнення онлайн-форми, що знаходиться за посиланням: https://cutt.ly/wcBDb7R.

Контактна особа в департаменті: Костянтин ЛОПУШАНСЬКИЙ –начальник відділу зовнішньоекономічної діяльності, +38 093 436 8413, +38 0412 474 630, economic@aprdep.zht.gov.ua.

Забезпечення захисту законних прав та інтересів суб’єктів господарювання

***

Виконання Програми економічного та соціального розвитку Житомирського району за І півріччя 2021 року

*** 

ОГОЛОШЕННЯ

***

ОГОЛОШЕННЯ ПРО ЗБІР ПРОЕКТНИХ ІДЕЙ до проекту Плану заходів на 2021-2023 роки з реалізації Стратегії розвитку Житомирської області на період до 2027 року   Термін подання проєктних ідей продовжено до 15 листопада!!!!!