Культура та туризм

З метою надання мешканцям району культурно-дозвіллєвих послуг  при секторі культури і туризму райдержадміністрації у 2020 році функціонувало 70 установ культури:

 • КЗ «Районний Будинок культури»,
 • КЗ» Центральна районна бібліотека»,
 • КЗ «Дитяча районна бібліотека»,
 • музичні школи,
 • школа мистецтв с. В.Піч.
 • «Народний» музей історії села Кодня,
 • селищний Будинок культури,
 • 10 – сільських Будинків культури,
 • 22 – сільських клуби,
 • 30 – сільських бібліотек.

Станом на 31.12.2020 року в клубних установах району діяло 205  клубних формувань, в яких  задіяно 1482 учасники.

За звітний період 2020 року в районі налічується 9 майстрів художньої творчості, які мають посвідчення «Майстер народної творчості», на протязі року вони брали участь у виставках різних рівнів.

В січні 2020 року учасники народного колективу «Любавушка» привітали з Новим роком підприємства та організації району.

Тематичні заходи до Дня Соборності України відбулися в клубних установах сіл: Кодня , Соснівка, Дубовець, Троянів.

До Дня пам’яті Небесної Сотні в 9 клубних установах району відбулися тематичні заходи, години пам’яті, бесіди.

До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав у районній державній адміністрації проведено районний захід «Афганістан болить в моїй душі», також аналогічні заходи відбулися в клубних установах сіл: Кодня «Запам’ятаймо їх обличчя», вечір – вшанування «Шануємо героїв імена» БК смт. Новогуйвинське, історична година –  «Пекельний біль».

На території Станишівської ОТГ в с. Піски народний вокальний ансамбль «Любавушка» КЗ «РБК с. Сінгури» прийняв участь у театралізованому святі «Масляна».

Народні вокальні ансамблі «Вербиченька» БК с. Іванківці, «Веселі панянки» БК с. Кодня та вокальний ансамбль «Співаночки» БК смт. Новогуйвинське взяли участь у театралізованому святі «Масляна» в                 м. Житомир.

В клубних установах району до Дня 8 Березня відбулися тематичні заходи, концерти, зокрема, народний аматорський гурт «Джерела» привітав зі святом колектив обласної лікарні м. Житомира.

На базі РБК проведено щорічний конкурс театральних колективів, присвячений Дню народження Тараса Шевченка, в якому прийняли участь п’ять клубних установ.

На території Житомирського району до 75-ї річниці  Перемоги у Другій світовій війні клубними працівниками району ініційовано покладання квітів до обелісків Слави загиблим воїнам.

Районний захід до Дня Незалежності України «Моя Україна – єдина та вільна» урочисто пройшов  на території районного будинку культури.

Святкові заходи до Дня заснування сіл відбулися у селаї  Клітчин, Кодня, Троянів,  Черемошне, Іванівка, Березівка, Садки та смт  Новогуйвинське.

 Участь народних аматорських колективів у Міжнародних, Всеукраїнських та  обласних заходах.                                              

 1. «Зразковий» хореографічний колектив «Юність» Будинку культури села Троянів прийняв участь у I Національному кубку з хореографії  «Барви Європи» та виборов I  місце у номінації «Народна хореографія» та II місце у номінації «Сучасна хореографія», також цей колектив прийняв участь у обласному дистанційному багатожанровому фестивалі-конкурсі «Сонячні промінчики»  в Тетерівській ОТГ та отримав  I місце у номінації «Народна хореографія».
 2. «Зразковий» хореографічний колектив «Сюрприз» прийняв участь у Міжнародному дистанційному фестивалі-конкурсі мистецтв у м. Київ «Яскраві таланти весни» та стали лауреатами 1 премії у номінації «Народна хореографія».

В умовах карантину робота закладів культури району  відображалась  у соціальних мережах.

Найкращі показники в організації роботи культурно – масових заходів в таких клубних установах, як РБК, БК смт Новогуйвинське, БК с. Кодня, БК            с. Левків, клуб с. Давидівка.

Найнижчі показники роботи мають клуби сіл Вигода, Вертокиївка, Пряжів, Двірець.

Діяльність комунального закладу «Центральна районна бібліотека» Житомирської районної ради за 2020 рік

За 12 місяців роботи  книжковим фондом ЦРБ скористалось 8022  читача, їм було видано 17 031 примірників літератури. До фонду  райбібліотеки надійшло 434 примірники літератури на суму 42443 грн. 6491 коп., з них в дарунок від читачів 53 примірників на суму 3173 грн. 60 коп.

Дарування  книг  бібліотеці — це давня форма доброчинності та надійне джерело поповнення фонду.

Кожного року в бібліотеці проходить акція «Подаруй бібліотеці книгу».

За звітний період було проведено 44 масові заходи. Серед них на національно-патріотичну тематику: зустріч з кіборгом Сергієм Голякою (до дня пам’яті кіборгів); презентація книги «Східній фронт» Я. Марищенка (до дня пам’яті кіборгів); флешмоб до Дня Соборності «Мости_єднання»; виставка «Єдина і неподільна Україна» (до Дня Соборності України); виставка-реквієм «Пам’яті жертв Голокосту» (до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту); бесіда-огляд «Герої Крут: крізь призму минулого й сучасного» (до дня пам’яті Героїв Крут); тематична виставка «Афганістан болить в моїй душі…» (до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав); година пам’яті «Відлуння кривавих стежок Афганістану»; історичний інформ-дайджест «А Сотня вже зустріла небеса..» (до Дня Героїв Небесної Сотні); година мужності «Добробати – воїни добра» (до Дня українського добровольця).

По популяризації художньої літератури, на допомогу естетичному вихованню користувачів проведено: бібліофреш «Народ мій є! Народ мій завжди буде» (до 85 річчя від дня народження В. Симоненка); виставка картин «Барвистий світ художника» заслуженого народного майстра України Сенькіна В.А.; тематична виставка «Дотягнутися до зірок» (до дня народження С.П. Корольова); бібліоманія «Обійми» (до Міжнародного дня обіймів); інформ-дайджест «Спортивна Японія»; літературна вітрина «Світ пригод Всеволода Нестайка» (до 90 річчя від дня народження В. Нестайка); участь у Всесвітньому флешмобі #WorldReadAloudDay (до Всесвітнього дня читання в голос); відеоподорож «У країну новинок», фотозона та книжкова виставка «Під знаком Купідона», літературна вітрина «Сучасний автор детективу А. Кокотюха»; книжковий вернісаж «Улас Самчук із вершин століття» (до 115 річчя від дня народження); бібліотерапія «Подорож океаном рідної мови» (до Міжнародного дня рідної мови); пізнавальна відео презентація «Охорона навколишнього середовища»; бібліофреш «Леся Українка – людина, народжена Україною» (до 149 річчя від дня народження); літературна вітрина «#Victor_Hugo» (до 218 річчя від дня народження В. Гюго); участь у презентації книги Г. Махоріна «Житомирські кияни в історії Києва»; участь у презентації виставки творчих робіт Марії Коденко «Души моєї дивосвіт»; тематична виставка «Єднаймо словом душі Кобзаря» (до 206 річчя від дня народження Т. Г. Шевченка); виставка-портрет «Своїм сином пишається Україна» (до 206 річчя від дня народження Т. Г. Шевченка); виставка-інсталяція «Житомир-космічний» (до 50 річчя музею космонавтики ім. С. П. Корольова); презентація книги «Борис» та зустріч з автором Володимиром Марцуном; презентація персональної виставки майстра народної творчості Куник Т.В.; виставка-подорож «Наталя Забіла і її єдина любов» (до 117 річчя від дня народження Н.Л. Забіли); участь у марафоні читання «Бібліотекарі_читають_Кобзаря»; інформ дайджест «Письменник сьогодення» (до 60 річчя ю. Андруховича).

В онлайн-режимі було започатковано  та проведено районний конкурс дитячої творчості «З родини починається життя людини». Також, до Дня вишиванки  проведено флешмоб #Бібліотекарі у вишиванках.

Читач ЦРБ Прищепа Дмитро взяв участь у II дистанційному обласному конкурсі виконавців художнього слова «Єднаймо Україну Тарасовим словом» та посів III місце.

Працівниками райбібліотеки проведено  ряд  заходів до тижня дитячої та юнацької книги: екскурсія «Подорож до країни книг» для вихованців Житомирського центру розвитку дитини №5; виставка #нон-фікшн документальної прози та літератури; акція «Нагодуй пташку», тематична виставка «Герої не вмирають»; краєзнавча мандрівка в літературно-меморіальний музей В. Г. Короленка.

З метою підвищення кваліфікації бібліотечних працівників району та ОТГ працівниками райбібліотеки на базі КЗ ЦРБ проведено семінар-практикум за темою: «Читання української книги, популяризація української літератури, традиції та новації», в рамках семінару відбулося тестування на знання ПК.

Працівники райбібліотеки надають методичну та практичну допомогу бібліотекарям району та приймають активну участь в проведенні заходів сільськими бібліотекарями.

Періодично, в фойє ЖРДА, до держаних свят України та до ювілейних дат видатних людей України працівники ЦРБ оформляють ілюстративні виставки – інсталяції.

Один працівник  ЦРБ пройшов навчання в обласному центрі підвищення кваліфікації працівників культури, мистецтв і туризму Житомирської обласної ради.

Відділом  комплектування  і  обробки літератури за 9 місяців  2020 року проведено технічну обробку нових надходжень літератури до бібліотек району в кількості 591 примірників на суму 53923  грн. 64 коп.  По кожній сільській бібліотеці літературу взято на сумарний та інвентарний облік.

Методичним відділом  проведено електронну звітність ЕСМаР (електронна система моніторингу базової мережі публічних бібліотек України) бібліотек району за 2020 рік. Проводилося анкетування для бібліотекарів Житомирського району «Що прочитав бібліотекар?», «Володіння ПК».

За період дистанційної роботи працівники КЗ ЦРБ пройшли онлайн навчання на безкоштовних онлайн платформах та отримали відповідні сертифікати, взяли участь у вебінарі для бібліотек: «Живі історії: «Освіта та навчання за європейськими програмами» та «Волонтерство, що це значить для мене» в рамках проекту «Інформаційна підтримка ЄС бібліотекам для дітей та юнацтва», в німецько-українському науково-практичному онлайновому семінарі «Зелені бібліотеки», який організовано Українською бібліотечною асоціацією та Goethe-Institut в Україні та онлайновій конференції «Бібліотека в умовах пандемії COVID – 19», яку організували Українська бібліотечна асоціація та Український інститут книги.

Робота бібліотеки постійно висвітлюється  на сторінці в  Facebook КЗ «Центральна районна бібліотека» Житомирської районної ради.

В Центральній районній бібліотеці продовжують  проходити благодійні акції: «Подаруй бібліотеці книгу» та «Збирай кришечки на протези для воїнів АТО», діє екологічна програма «Викидай правильно» (програма передбачає зберігання та утилізацію зібраних батарейок у відповідності з екологічними нормами Європейського Союзу).

З метою запобігання поширення коронавірусної інфекції COVID-19 всі працівники надавали послуги бібліотеки  в онлайн режимі. За період роботи в онлайн режимі бібліотекарями оформлено та висвітлено в соціальних мережах для читачів бібліотеки 184 інформаційних повідомлення, презентації, відеоролики для пропагування літератури та читання. Також, всі працівники підвищували свій професійний рівень за допомогою онлайн курсів на безкоштовних освітніх платформах.

Методичним відділом проводилася робота з сільськими бібліотекарами в онлайн режимі, для цього була створена група «Житомирський район» у Viber для надання консультацій з робочих питань.

Про Стратегію національно-патріотичного виховання. Положення