Європейська інтеграція

12.09.2023. Новий історичний крок між Україною та Євросоюзом має відбутися цього року, і всі гілки влади повинні спрацювати на цей крок.

Про це Володимир Зеленський сказав у відеозверненні.

Дивіться ТУТ.

***

09.08.2023   АМКУ додали повноважень – Рада ухвалила євроінтеграційний закон

Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення діяльності Антимонопольного комітету України», який дає старт реформі конкурентного законодавства.

Законопроєкт №5431 передбачає підвищення ефективності системи розвитку та захисту економічної конкуренції, вдосконалення державної політики у сфері захисту економічної конкуренції, посилення інституційної спроможності АМКУ та був розроблений відповідно до вимог статті угоди про асоціацію з ЄС.

Реалізація запропонованих у документі законодавчих змін дозволить підвищити ефективність захисту економічної конкуренції, зміцнити АМКУ, як незалежний державний орган, деталізувати процесуальні права як суб’єктів господарювання, так і органів комітету та зменшити адміністративний тиск на бізнес.

Законопроєкт містить норми, які: вдосконалюють процедури врегулювання та звільнення від відповідальності; запроваджують солідарну та субсидіарну відповідальність порушників; обмежують строк розгляду справ про порушення до 5 років сукупно; деталізують процесуальні вимоги до дій АМКУ, спямованих на збір доказів, тож бізнес зможе контролювати правильність кожного кроку посадовців; запроваджують чітку процедуру слухань у справах та порядок доступу до матеріалів справ; встановлюють обов’язок АМКУ публікувати численний перелік інформації, що робить роботу відомства більш відкритою; дають доступ комітету до державних і місцевих баз даних; запроваджують механізм надання рішенням АМКУ статусу виконавчого документу; гарантують фінансову незалежність комітету.

***

03.07.2023  На шляху до європейської інтеграції

***

https://association4u.in.ua/

Урядова кампанія EUКраїна розповідає про 6 базових європейських цінностей, розкриває практичний зміст євроінтеграції і ті переваги та можливості, які з’являються в житті українців завдяки інтеграції нашої країни до ЄС. Кампанія EUКраїна здійснюється за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні.

Додатково див.: Євроінтеграційний портал – https://eu-ua.org