Зустріч з керівниками відділів освіти територіальних громад Житомирського району

нарада

25 січня 2022 року на базі Житомирського державного університету ім. І.Франка  відбулась зустріч з керівниками відділів освіти територіальних громад району щодо особливостей вступної кампанії та проведення ЗНО у 2022 році.

Т.в.о. голови Житомирської райдержадміністрації Олександр Хомич звернувся до присутніх із вітальним словом та зазначив, що на території громад Житомирського району функціонує 271 заклад дошкільної освіти, в яких виховується 18237 дітей, та 246 закладів загальної середньої освіти, в яких навчається 38736 осіб. Він зазначив, що сьогодні одним із важливих питань є участь одинадцятикласників у ЗНО, яке проходить у вигляді тестів і є важливим фактором розвитку освіти.

До  заходу долучився заступник голови Житомирської ОДА Юрій Денисовець. Юрій Миколайович підкреслив, що освіта – це один один із пріоритетних напрямів у розвитку нашої держави. Також він відзначив, що цьогорічна вступна кампанія відбувається на фоні змін у нормативній базі, реформуванні освітнього простору, що потребує пояснень у процедурі вступу.

Під час наради порушувалися важливі питання, а саме:

  • можливість використання освітньої субвенції для підвищення кваліфікації педагогічних працівників;
  • особливості вступної кампанії до ЗВО України у 2022 році;
  • впровадження нових норм та Порядку організації харчування в закладах освіти з 2022 року (тепер з ініціативи дружини Президента Олени Зеленської  на законодавчому рівні закріплені інтереси дітей з дієтичними потребами);
  • дотримання протиепідемічних заходів у ЗО на період карантину в зв’язку з поширенням короновірусної хвороби;
  • проблемні питання щодо впровадження системи НАССР у ЗО тощо.

Ректор ЖДУ Галина Киричук додала, що з 1 липня ц.р. у ЖДУ імені Івана Франка діятиме консультаційний центр вступника, де кваліфіковані працівники допоможуть правильно створити електронний кабінет, розрахувати конкурсний бал з урахуванням вагових коефіцієнтів у різних закладах освіти України.

Після всіх обговорень Юрій Денисовець та Олександр Хомич подякували всім присутнім та організаторам заходу. І ще раз наголосили на тому, наскільки важливо розвивати освітній напрямок у Житомирському регіоні.