Минуло вже 76 років від 18 травня 1944 року, дня коли кривавий диктатор Йосип Сталін вирішив виселити з Криму цілий народ – кримських татар, корінне населення півострова. Цей злочин визнаний світом як акт геноциду.
Прикро, але історія має властивість повторюватися – після ганебної анексії Криму Російською Федерацією у березні 2014 році проблема боротьби кримських татар за свої права знову актуалізувалася.
Від того часу у Криму знову проходять масові злочини проти жителів півострова, зокрема вбивства, розкрадання, насильницькі зникнення, політично мотивовані переслідування, дискримінації, обмеження, залякування, насильство, довільні затримання і арешти, тортури і жорстоке поводження, в тому числі з метою домогтися свідчень, і розміщення в психіатричні стаціонари, примусове переміщення або депортація з Криму.
Шість років тимчасової окупації Криму не зломили волю кримськотатарського народу і значної частини жителів Криму різних національностей. Вони залишаються вірними українській державі і відданими своїй землі, організовуючи мирні ненасильницькі акції опору російським окупантам.
Зазначимо, що унаслідок анексії Криму до Житомирського району переселилося 34 кримчанина. І жителі району повністю солідарні з нашими братами – кримськими татарами: у цей день усі ми спільно вшановуємо жертв політичних репресій.
Переконані, ми звільнимо всі окуповані землі і разом збудуємо наше спільне щасливе майбутнє. Крим – це Україна!