Житомирський район долучився до вшанування пам’яті мільйонів жертв голодомору-геноциду

Cьогодні Україна та світ схиляють голову у глибокій скорботі. За мільйонами безневинно убієнних у період штучного голодомору початку 30-х років та голодоморів 1921 – 1923, 1946 – 1947 років  минулого століття, цілеспрямовано влаштованих тоталітарною системою. За десятками мільйонів ненароджених…  Важко осягнути масштаб цієї трагедії, цього безпрецедентного у світовій історії злочину.

27 листопада як в усіх куточках нашої держави, так і поза її межами,  відбуваються  меморіальні заходи на знак вшанування пам’яті жертв Голодомору.

Цього дня кожна територіальна громада Житомирського району приєдналася до вшанування пам’яті мільйонів загиблих співвітчизників. У закладах культури розгорнулися тематичні виставки архівних матеріалів та спогадів  очевидців. Представники органів місцевого самоврядування, органів виконавчої влади, установ, підприємств, громадських організацій та місцеві жителі прийшли до пам’ятних знаків жертвам голодоморів. Тут вкотре озвучувалася вражаюча інформація про жахливу трагедію, що не повинна повторитися ніколи. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять мільйонів померлих у роки Великого геноциду, клали квіти, запалювали лампадки та щиро молилися за упокій невинних душ.

Участь у мітингах-реквіємах, що відбулися в смт Новогуйвинське та в обласному центрі (біля пам’ятного знаку «Сумуючий Янгол»),  взяли також заступниця голови Житомирської райдержадміністрації Людмила Заворотнюк, керівниця апарату райдержадміністрації Олена Гречко, представники структурних підрозділів РДА.

О 16.00 кожен з нас, у чиєму серці відгукнувся біль трагедії, долучився до всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті»  та приєднався до загальнонаціональної хвилини мовчання.