Житомирський район славиться своїми пам’ятними місцями, які вражають оригінальністю, масштабами і красою та приваблюють до них численних туристів.
1. Унікальний музей космонавтики в Житомирі – один в Україні і саме на Житомирщині. Історія Національного музею розпочалася 1 серпня 1970 року, коли в Житомирі відкрили меморіальний будинок-музей, присвячений життю видатного українського вченого в галузі ракетобудування та космонавтики Сергія Павловича Корольова, який народився в Житомирі. У 1987 році музей космонавтики ім. С.П. Корольова (експозиція «Космос») був заснований та відкритий для відвідувачів через 4 роки в спеціально збудованій будівлі. Серед експонатів музею багато різноманітних речей, пов’язаних із космонавтикою: різні інструменти та прилади, їжа космонавтів, скафандри, двигуни, світлини, книги, схеми польотів і справжній місячний ґрунт. Але найбільшою популярністю користуються космічні літальні апарати: справжній обгорілий спускний апарат космічного корабля «Союз-27», повнорозмірний макет спускного апарату корабля «Восток», на якому літав Юрій Гагарін, космічний корабель «Союз», орбітальний відсік корабля «Союз», супутник «Ореол-3», автоматична міжпланетна станція «Луна-1», «Луна-9», «Венера-7», «Вега», самохідний апарат «Луноход-2» та інші.
2. Пам’ятка архітектури національного значення «Замок Терещенків-Уварових» у селі Турчинівка Чуднівської територіальної громади. Цей двоповерховий палац, побудований у ХІХ столітті із червоної цегли та із дотриманням оригінальної архітектури, пов’язаний з родиною українського мецената Терещенка. А ім’я цієї особистості добре відоме. Крім того, маєток стоїть в оточенні гарного природного парку.
3. Історико-культурний комплекс «Замок Радомисль» (м. Радомишль) – єдиний в Європі Музей української домашньої ікони, в основі якого – особиста колекція ікон, котру засновниця музею, український медик і політик Ольга Богомолець, збирала з 1995 року. Експозиція і фонди музею налічують понад 5 тисяч образів і скульптур (православних, унійних і католицьких), створених у XVI – XX ст. в різних куточках України: від Закарпаття до Слобожанщини і від Сіверщини до Криму. Серед них – багатометрові домашні іконостаси і крихітні подорожні ікони, козацькі «ковчеги» і гуцульські складні, ікони писані на полотні, вилиті з металу і вирізані з дерева.
4. У селі Дениші Тетерівської територіальної громади знаходиться славнозвісний скельний район, відомий як «Скеледром». Гірський об’єкт простягається на кілометри вздовж річки Тетерів. Це місце – прямовисна стіна гранітного каньйону р. Тетерів, що височіє над берегом на 25 м і є одним із найзручніших місць в Україні для скелелазіння. Неодноразово у цій місцині відбувалися всеукраїнські та європейські змагання з скелелазіння.
5. На початку 19 століття на околиці села Нова Чортория (Любарська територіальна громада) було створено унікальний парк на площі 70 гектарів. У 1972 році Новочорторийський парк був оголошений парком-пам’яткою садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення.
Тут ростуть 150-річні дерева – ясен звичайний, клен гостролистий, ялина звичайна, сосна Веймутова та інші. Парк прикрашають вікова липова алея, великі світлі галявини, художньо скомпоновані групи дерев, яких тут близько 50 порід. У південній стороні від палацу, заснованому у першій половині ХІХ століття, росте сосна звичайна. Діаметр її стовбура більше метра, висота становить 18 метрів.