Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву провів п’ятий етап відбору учасників проєкту «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб». За його результатами чергові 150 переможців матимуть змогу отримати житлові кредити на вигідних умовах. Загалом за програмою вже відібрано 850 родин. Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.
«Держава створює інструменти, аби внутрішньо переміщені особи мали змогу придбати житло на вигідних умовах. Завдяки Фонду Держмолодьжитло люди, які переїхали зі східних регіонів, мають можливість отримати пільгові кредити на житло. Дякую нашим міжнародним партнерам, зокрема, Уряду Федеративної Республіки Німеччини та Банку KfW за постійну підтримку в цьому напрямі», – зауважив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.
Як повідомляється, відбір проведено за допомогою генератора випадкових чисел із застосуванням програмного забезпечення (сервіс RandomPicker.com), запропонованого Імплементаційним консультантом (IPC GmbH), погодженого Банком KfW і такого, що відповідає вимогам законодавства щодо захисту персональних даних.
Реалізацію Проєкту здійснюють Мінреінтеграції та Держмолодьжитло. Для участі у програмі громадяни реєструються через портал державних послуг «Дія» або на сайтах регіональних управлінь Держмолодьжитла.
Нагадаємо, що раніше Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов зазначив, що забезпечення житлом залишається одним з найгостріших соціальних питань в Україні та особливо актуальним для внутрішньо переміщених осіб.
Довідково. Проєкт виконується у межах Угоди про фінансове співробітництво між Кабінетом Міністрів України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина. Для його фінансування Уряд Німеччини через Банк KfW надав грант у 25,5 млн євро.
За умовами програми, кредити ВПО надаватимуть на термін до 20 років під 3 відсотки річних, виходячи з нормативної площі житла (21 кв. м загальної площі на особу і додатково 10,5 кв. м на сім’ю).
Об’єктами кредитування можуть бути квартира у багатоквартирному житловому будинку чи одноквартирний житловий будинок, прийняті в експлуатацію не більш 35 років тому чи реконструйовані не більше 25 років тому.