«Запобігти. Врятувати. Допомогти»: рятувальники навчали учнів правилам пожежної безпеки

освіта

Фахівці ДСНС не припиняють навчати учнівську молодь правилам безпеки життєдіяльності. Зокрема, рятувальники поступово відновлюють проведення Всеукраїнської акції «Запобігти. Врятувати. Допомогти». Звичайно, всі профілактичні заходи проводяться з дотриманням карантинних вимог. Одна з таких акцій відбулася в Озерненській гімназії.

Спочатку для вихованців гімназії  було проведено профілактичну бесіду стосовно дотримання правил пожежної безпеки у побуті, а також дій при виявленні вибухонебезпечних предметів. Учні переглянули навчальний фільм про історію становлення пожежної охорони регіону та наслідків недбалого поводження з боєприпасами. Наприкінці теоретичної частини інспектор ДСНС у вигляді вікторини опитав присутніх про правила безпечної поведінки у побуті та на природі, зокрема, як треба вибиратися із задимленої оселі, чим можна гасити палаючий телевізор, де можна розпалювати багаття тощо.

На подвір’ї навчального закладу на учнів вже чекали бійці ДСНС на пожежному автомобілі, щоб розповісти про свою повсякденну роботу та показати спорядження, за допомогою якого вони рятують людей, майно та території. Кожен із дітей мав змогу особисто приміряти бойовий одяг та спорядження рятувальників, аби відчути себе справжнім вогнеборцем.

Діти помітно заскучали за подібним спілкуванням та заходами під час карантину. Саме тому інтерес та активність школярів були цього дня підвищеними. Рятувальники, у свою чергу, відповідали на усі запитання, які цікавили підростаюче покоління та закликали не додавати роботи пожежно-рятувальним підрозділам під час літніх канікул.