З квітня 2023 року відпуск всіх рецептурних ліків почне здійснюватися за електронним рецептом. Як отримати ліки за е-рецептом?

Е-рецепт

За інформацією Міністерства охорони здоров’я України, починаючи з 01 квітня 2023 року відпуск всіх рецептурних ліків почне здійснюватися за електронним рецептом.

Електронний рецепт пошириться на всі готові лікарські засоби, що містяться в Державному реєстрі лікарських засобів та підлягають відпуску за рецептом лікаря.

Як отримати ліки за електронним рецептом:

Аби отримати рецепт на рецептурний препарат необхідно обовʼязково звернутися до лікаря на прийом.

Задля своєї зручності ви можете обрати, за яким рецептом ви бажаєте придбати ліки в аптеці – електронним чи паперовим.

Під час огляду лікар за потреби зареєструє вас в електронній системі охорони здоровʼя (ЕСОЗ) та сформує е-рецепт, вказавши діючу речовину, дозування, тривалість курсу та інструкції з прийому ліків.

Після цього ви отримаєте номер електронного рецепта та унікальний код його погашення.

Ви можете придбати ліки за електронним рецептом в аптеці протягом 30 чи 10 днів (для наркотичних/психотропних препаратів).

Для того, аби придбати ліки, достатньо повідомити фармацевту потрібні реквізити – номер рецепта та код погашення. Фармацевт запропонує вам наявні в аптеці лікарські засоби, які містять діючу речовину, що призначив вам лікар. Так ви зможете обрати ліки відповідно до вашого бюджету.

Лікуйтеся свідомо та будьте здорові!