Всі на боротьбу з бур’янами!

амброзія

Відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів», Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» громадяни, підприємства, установи та організації у сфері благоустрою населених пунктів зобов’язані утримувати в належному стані об’єкти благоустрою (їх частини), що перебувають у їх власності або користуванні, а також визначену правилами благоустрою території населеного пункту, прилеглу до цих об’єктів територію.

Тобто, боротьба з бур’янами, у тому числі борщівником Сосновського та амброзією полинолистою, – обов’язок кожного громадянина, підприємця, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків та посадових осіб.

У зв’язку із цим, протягом вегетаційного періоду борщівника Сосновського та амброзії полинолистої (кінець червня-липень та липень-жовтень) необхідно вживати необхідних заходів для забезпечення фітосанітарного благополуччя на території району, контролювати стан та не допускати поширення карантинного бур’яну на прибудинкових, прилеглих, наданих у власність, користування або в оренду земельних ділянках.

Нагадуємо мешканцям приватних секторів, власникам дачних та інших земельних ділянок про особисту адміністративну відповідальність за порушення фітосанітарного законодавства. Посадові особи і громадяни, які порушують комплекс карантинних заходів, притягуються до відповідальності. Згідно з КУпАП (ст.105) порушення вимог щодо виконання фітосанітарних заходів тягне за собою накладення штрафу  на громадян від 3 до 10 неоподаткованих мінімумів (51-170 грн), а на посадових осіб – від 8 до 15 неоподаткованих мінімумів (136-255 грн).

Відділ житлово-комунального господарства та цивільного захисту населення Житомирської райдержадміністрації закликає всіх небайдужих до свого здоров’я і здоров’я оточуючих та екологічного стану нашого району до плідної співпраці по знищенню борщівника Сосновського та амброзії на засмічених ділянках.

Також звертаємось з проханням до керівників підприємств, організацій всіх форм власності, землекористувачів та населення проводити всі необхідні заходи по захисту та оздоровленню екологічного стану нашого району.

Ми впевнені, що лише спільними зусиллями зможемо призупинити розповсюдження злісного карантинного бур’яну – борщівника Сосновського та амброзії полинолистої. Не можна стояти осторонь. Боротьба з борщівником Сосновського та амброзією – справа кожного. Адже знищення борщівника Сосновського та амброзії збереже і фізичне здоров’я людей, і чистоту довкілля.