Відбулося дев’яте позачергове засідання комісії з питань ТЕБ та НС райдержадміністрації

коронавірус

08 квітня під головуванням голови Житомирської РДА Юрія Оханського відбулося дев’яте позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій райдержадміністрації.

У ході засідання розглянуто три питання: про виконання запобіжних заходів в умовах встановленого режиму надзвичайної ситуації, що пов’язана зі спалахом гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2; про скаргу, що надійшла від голови Високопічської сільської ради з приводу невиконання умов карантину одним із магазинів, що розташований у с. Висока Піч; про можливе встановлення (за необхідності) блокпостів та підготовку необхідних ресурсів.

Нагальність засідання комісії та перше питання порядку денного викликано тим, що в районі станом на 07 квітня 2020 року (о 23 годині) зареєстровано один підтверджений випадок респіраторного вірусного захворювання, що викликаний COVID-19. Жінка поступила до Центральної районної лікарні 07 квітня, яка близько 2-х тижнів лікувала у сімейного лікаря бронхіт. За результатами ПЛР-досліджень, у 51 річної жінки виділено COVID-19. Дана особа за кордоном не була та не контактувала з людьми, які прибули з-за кордону. На даний час хвора заходиться на лікуванні у КНП «Центральна районна лікарня» Житомирської районної ради.

Враховуючи ситуацію з розповсюдженням коронавірусної інфекції в районі, за результатами обговорення, районна комісія вирішила визначити надзвичайну ситуацію об’єктового рівня.

Основні зусилля вирішено зосередити на проведенні запобіжних заходів невідкладного реагування органами місцевого самоврядування на спалах COVID-19 для захисту життя та здоров’я громадян і продовжити дотримання раніше визначених заходів. Для ліквідації наслідків НС прийнято рішення залучити штаб з ліквідації наслідків НС, та аварійно-рятувальні служби.

Голові сільської ради, де виявлено хвору, визначено: уточнити перелік сил та засобів, які можуть бути залучені до проведення протиепідемічних заходів та забезпечити їх готовність до виконання завдань; продовжити інформаційно-роз’яснювальну роботу з населенням щодо правил запобігання зараженню інфекцією; максимально обмежити пересування між населеними пунктами, а також пересування у громадських місцях; рекомендувати населенню максимально обмежити фізичні контакти; передбачити режим регулярного провітрювання приміщень, проводити постійну та поточну дезінфекцію.

Головам селищної та сільських рад, відповідно до постанови КМУ № 211 (зі змінами) рекомендовано: заборонити масові святкування релігійних свят, зокрема Великодня та провести роз’яснювальну роботу із священнослужителями щодо заборони відвідування церков вірянами під час карантину; в зв’язку з необхідністю дотримання заходів безпеки та з метою запобігання поширення коронавірусної інфекції закрити кладовища для відвідування з 03 по 28 квітня 2020 року; посилити контроль за дотриманням карантинних вимог.

ДП «Житомирський лісгосп» рекомендовано посилити роботу щодо мінімізації доступу до лісових масивів відпочиваючих для забезпечення дотримання умов карантину; встановити шлагбауми, рекультивувати під’їзди до лісових зон; повідомляти про всі випадки порушень карантинних заходів представників Житомирського районного відділення поліції Житомирського відділу поліції Головного Управління Національної поліції в Житомирській області.

КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Житомирської районної ради має сформувати перелік контактних осіб (із зазначенням фактичної адреси проживання, контактного телефону) та передати відповідні списки до Житомирського районного відділення поліції, ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України»; проконтролювати підписання відповідними особами згоди на самоізоляцію та попередження про відповідальність за недотримання карантинних заходів.

Житомирському РВ Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області рекомендовано забезпечити проведення обробки дезінфікуючими засобами тротуарів, вулиць, зупинок та місць скупчення населення (біля магазинів, аптек, шкіл, сільських рад, тощо).

Щодо скарги від голови Високопічської сільської ради з приводу невиконання умов карантину магазином у Високій Печі районна комісія вирішила перевірити заклад торгівлі комісійно та забезпечити неухильне дотримання закладом встановлених карантинних та обмежувальних заходів.

Окрім цього, комісією прийнято рішення рекомендувати головам Троянівської, Левківської, Миролюбівської, Тетерівської, Глибочицької сільських рад (ОТГ) в разі розміщення на їх території контрольно-пропускних пунктів (карантинних постів): забезпечити задіяний особовий склад засобами індивідуального захисту, продуктами харчування, місцями для відпочинку, засобами для проведення дезінфекції, дистанційного вимірювання температури, засобами обігріву (за необхідності), і іншими матеріальними та технічними засобами, необхідними для належної роботи КПП; облаштувати місця КПП відповідними інформаційними знаками, табличками про введення особливого режиму проведення протиепідемічних заходів; звернутись з відповідними листами до військових частин, та суб’єктів господарювання, що знаходяться на їх території, щодо надання, за можливості, допомоги в облаштуванні зазначених постів необхідними засобами (наметами, вагончиками, кунгами, генераторами електричної енергії, освітленням, шлагбаумами, санітарними бар’єрами та іншими засобами та майном необхідними для виконання завдань з протидії поширенню коронавірусної інфекції на території району).