Відбулася установча сесія Житомирської районної ради VIII скликання

Сьогодні, 1 грудня відбулася перша, установча сесія Житомирської районної ради VIII скликання.

Участь у роботі сесії взяв голова Житомирської райдержадміністрації Юрій Оханський, його заступниця Катерина Мельник та керівник апарату РДА Олена Гречко.

Розпочала засідання голова Житомирської районної ТВК Валентина Колокольцева, яка доповіла про результати виборів до районної ради та оголосила прізвища усіх обраних депутатів, яким було вручено тимчасові депутатські посвідчення та депутатські значки.

На засіданні були присутні усі з 54 обраних депутатів нової районної ради. Усі вони склали присягу, текст якої зачитала наймолодша за віком депутатка Юлія Павловська.

До районної ради VIII скликання обрано 9 депутатів від політичної партії «Слуга народу», яка набрала 17,8% голосів виборців, 9 депутатів від політичної партії «Європейська солідарність» (16,3%), 6 депутатів від політичної партії «Пропозиція» (11,36%), 6 депутатів від політично партії «ОПЗЖ» (10,7%), 5 депутатів від політичної партії «За майбутнє» (9,03%), 5 депутатів від політичної партії «Наш край» (8,54%), 5 депутатів від політичної партії «Батьківщина» (8,10%), 5 депутатів від політичної партії «Сила і честь» (8,08%) та 4 депутати від Радикальної партії Олега Ляшка (6,69%). За партійним принципом створено відповідні депутатські фракції.

До слова, у новому складі районної ради, яка представлятиме інтереси жителів 27 селищних, сільських та 4 міських ОТГ, 20 жінок.

Після опрацювання організаційних питань, як то обрання тимчасової президії, лічильної комісії, затвердження порядку денного та регламенту роботи пленарного засідання, депутати перейшли до обрання голови та заступника голови районної ради.

На посаду голови Житомирської районної ради VIII скликання було запропоновано дві кандидатури – Олександра Дубенцова від «Слуги народу» (діючий голова Черняхівської РДА) та Олександра Блощинського від «Пропозиції» (колишній голова Богунської районної ради м. Житомира).

У результаті таємного голосування жодному з кандидатів не вдалося набрати більшість голосів – за О. Блощинського проголосували 27 депутатів, за О. Дубенцова – 26. Ще один з депутатів не підтримав жодної кандидатури.

За результатами повторного голосування новим головою районної ради обрано О. Блощинського, за якого віддали голоси 29 депутатів, проти 24 у опонента. В голосуванні брали учать 53 новообрані депутати.

Далі, за пропозицією голови районної ради було проведено таємне голосування за призначення заступником голови Володимира Палія, який обраний від «Європейської солідарності». З першої спроби обрати заступника не вдалося, – за його кандидатуру проголосувало 27 із 28 депутатів, які залишалися у той момент на сесії, один не підтримав кандидата. За результатами повторного голосування В. Палія 29 голосами обрано заступником голови районної ради.