Відбулася робоча нарада-семінар щодо підвищення ефективності використання водних ресурсів

28 травня у великій залі засідань районної ради відбулася робоча нарада-семінар щодо підвищення ефективності використання наявних в районі водних ресурсів у світлі вимог Закону «Про аквакультуру».

Участь у нараді взяли представники департаменту екології і природних ресурсів Житомирської облдержадміністрації, Житомирського рибоохоронного патруля, Житомирського міжрайонного управління водного господарства, працівники райдержадміністрації, сільські голови та орендарі водних ресурсів Житомирського району.

Учасниками наради розглянуть ряд актуальних питань: про потенційні можливості району з використання водних об’єктів і наповнення продовольчого ринку рибною продукцією, про нормативно-правові аспекти регулювання водних відносин, про основні вимоги нормативно-правової бази з ведення рибного господарства, про паспорти водних об’єктів, договори оренди водних об’єктів, орендна плата та вимоги до користувачів і власників гідроспоруд та про промислове виробництво водних біоресурсів, як первинне виробництво сільськогосподарської продукції.

Із загальної кількості запитань, що були озвучені орендарями водних об’єктів до представників влади значної уваги було приділено питанню щодо того, як вчиняти у випадку, коли із орендованої водойми викачується вода для приготування робочої рідини з метою хімічного захисту посівів сільгоспкультур, що робити орендарю водних об’єктів, коли внаслідок хімічного захисту сільгоспкультур здійснюється потрава водних біоресурсів, в т. ч і риби, як досягти правового стану орендного використання водних ресурсів, коли не затверджується договір оренди через те, що в проекті землеустрою є відсутньою прибережна територія, як діяти у випадку, коли водойма в т.ч. належить (по приналежності території) сільській раді, а прибережна смуга іншій юридичній особі та ін.

Велику увагу також було надано особливостям і тонкощам при використанні водних об’єктів з метою риборозведення, наслідкам, що можуть виникнути у орендарів при порушенні вимог Закону України «Про аквакультуру», необхідності дотримання договірних зобов’язань, в т.ч. і щодо подання передбаченої законодавством України статистичної звітності.

Ці, та ряд інших питань, що є суперечливими на сьогодні, з метою їх врегулювання та усунення розглядатимуться на інших, подібних до проведеної, зустрічах.

Житомирська райдержадміністрація вдячна всім учасникам наради за їх участь, фахові пропозиції і роз’яснення проблемних сторін співпраці органів влади, органів місцевого самоврядування та суб’єктів підприємницької діяльності.