Україна – держава з багатовіковою історією та родючою землею. На жаль, наша Батьківщина зіткнулася з найскладнішим випробуванням – війною, що вимагає рішучих дій у всіх сферах життя.
В умовах такого конфлікту важливість сільського господарства, зокрема підприємств, що спеціалізуються на вирощуванні зернових та олійних культур, набуває особливого значення, адже вони забезпечують населення харчовими продуктами та енергетичними ресурсами. Одним із таких важливих установ є ТОВ « ВЕГА-Агро», що у с. Осівці Брусилівської громади.
Перебуваючи там із робочим візитом, керівництво Житомирського району – начальник Житомирської РВА Юрій Тарасюк та його заступник В’ячеслав Авраменко, мали чудову нагоду переконатися у продуктивності праці ВЕГА-Агро. Товариство засновано ще у 2008 році та є сімейним бізнесом, власники називають свою улюблену справу «яскрава зірка», тобто «Вега».
Підприємства через війну зіштовхуються з ускладненими умовами, такими як бойові дії, обмеженість доступу до ресурсів та ризики. Але саме в таких умовах вони виявляють свою здатність до адаптації, впроваджують інноваційні методи вирощування, розробляють системи зберігання та постачання, спрямовані на збереження ресурсів та максимізацію врожаю.
«Вега» займається вирощуванням соняшника, ріпака, пшениці, жита та картоплі, яка між іншим йде на виробництво всім відомих чипсів «Люкс», має елеватор на 12 тонн, займається сушкою зерна, надає послуги зі зберігання і тд. Коли постала проблема із зерновим коридором, підприємство вперше спробувало видавити олію та успішно експортувати її в країни Європи.
Також сім’я власників допомагає військовим, наразі вони передали три пікапи та три вантажівки для ЗСУ.
«Навіть у тяжких умовах війни підприємства, що вирощують зернові та олійні культури, дають великі сподівання на майбутнє, – відзначив Юрій Тарасюк. – Їх зусилля спрямовані на відновлення та розвиток сільського господарства після завершення воєнних дій. Мене тішить, що у Житомирському районі люди продовжують працювати, вигравати державні гранди і розвивати сільське господарство».