Важлива інформація! До уваги одержувачів державних соціальних допомог!

соціальний захист

Управління праці та соціального захисту населення Житомирської районної державної адміністрації доводить до відома громадян, які отримують державні соціальні допомоги, про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019).

На виконання Закону України ”Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)” № 540-ІХ від 30.03.2020, Кабінетом Міністрів України затверджена постанова 08 квітня 2020 року за № 264 „Деякі питання надання державної соціальної допомоги”, якою врегульовано питання продовження виплати  на період карантину деяких видів державних допомог особам, без заяв та без будь-яких документів, та порядок перерахунку після закінчення обмежувальних карантинних заходів.

Для родин, які отримували державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям, яким вона була призначена раніше, строк виплати продовжується без подання необхідних документів на період здійснення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), з подальшим проведенням перерахунку розміру виплаченої державної соціальної допомоги на підставі заяви та необхідних документів, поданих після закінчення терміну дії зазначених заходів.

Для прикладу, якщо родина отримувала вищезазначену допомогу і 6-місячний період її отримання закінчився 31 березня, у квітні  допомогу буде продовжено автоматично, але після закінчення карантину родина зобов’язана звернутися до управління соціального захисту населення з заявою та всіма необхідними документами для здійснення перерахунку розміру виплаченої державної соціальної допомоги.

Для одержувачів державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю у випадку пропуску, в період здійснення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України, строку переогляду особою з інвалідністю з дитинства або дитиною з інвалідністю виплата державної соціальної допомоги не зупиняється до закінчення терміну дії зазначених заходів з подальшим проведенням перерахунку розміру виплаченої державної соціальної допомоги на підставі заяви та результатів переогляду особи з інвалідністю з дитинства або дитини з інвалідністю, тобто після закінчення карантину здійснюється перерахунок розміру виплаченої державної соціальної допомоги на підставі поданої особою заяви та всіма необхідними документами.  

Для осіб з інвалідністю, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю» у випадку пропуску, в період здійснення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України, строку переогляду особою з інвалідністю виплата державної соціальної допомоги не зупиняється до закінчення терміну дії зазначених заходів з подальшим проведенням перерахунку розміру виплаченої державної соціальної допомоги на підставі заяви та результатів переогляду особи з інвалідністю.

Строки звернення щодо призначення державної допомоги сім’ям з дітьми для осіб, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», продовжуються на період здійснення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України, та один місяць після дати його завершення.

Зміни, що безпосередньо стосуються  внутрішньо переміщених осіб.

На період дії карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), та протягом 30 днів з дня його відміни:

– забороняється здійснення перевірок фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщених осіб при призначенні (відновленні) соціальних виплат;

– комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам приймають рішення про призначення (відновлення) або відмову в призначенні (відновленні) соціальних виплат, без акта обстеження матеріально-побутових умов сім’ї;

– продовжується виплата внутрішньо переміщеним особам соціальних виплат (пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, субсидій та пільг за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування), призначених до періоду встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

Управління праці та соціального захисту населення Житомирської районної державної адміністрації протягом одного місяця після відміни карантину проводить перерахунок розміру виплаченої державної соціальної допомоги на підставі поданої особою заяви та необхідних документів. Перерахунок проводиться з першого числа місяця, в якому закінчився строк виплати допомоги, але не раніше ніж з місяця встановлення карантину.
У разі коли за результатами проведеного перерахунку:
– розмір отриманої допомоги був меншим, управління праці та соціального захисту населення проводить доплату у розмірі різниці між перерахованим та виплаченим розміром допомоги;
– не буде підтверджено право на отримання допомоги або її розмір буде меншим, ніж виплачена під час карантину допомога, управління праці та соціального захисту населення протягом одного місяця з дати відміни карантину, надміру виплачені суми допомоги стягує згідно із законом у розмірі не більш як 20 відсотків суми виплаченої допомоги.
Заява та документи, необхідні для призначення усіх видів державної соціальної допомоги можуть бути надіслані поштою.
Особи, яким виплачується державна соціальна допомога, зобов’язані інформувати управління праці та соціального захисту населення про зміну всіх обставин, які впливають на визначення права та розміру допомоги, шляхом надсилання письмового звернення поштою, за допомогою засобів електронного зв’язку (електронне звернення) та телефонного зв’язку.

НАГАДУЄМО! Оформити житлову субсидію та допомогу при народженні можна також онлайн.

Виплата одноразової грошової допомоги в розмірі 1000 гривень

Постановою Кабінету Міністрів України від 1квітня 2020 р. № 251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році» затверджено Порядок виплати одноразової грошової допомоги у зв’язку з негативними наслідками поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, у сумі 1000 гривень окремим категоріям населення.
Згідно з цим Порядком одноразова допомога надаватиметься:

1. Одержувачам державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю (крім осіб з їх числа, які одночасно з такою допомогою отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника або державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника, передбачену Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю»).

2. Одержувачам державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю.

3. Одержувачам тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.
Виплата одержувачам одноразової грошової допомоги буде здійснена через установи уповноважених банків чи через Укрпошту.

У квітні 2020 року одноразову грошову допомогу в розмірі 1000 гривень отримають більше тисячі мешканців Житомирського району.

Додатково повідомляємо!

В разі відсутності можливості подання заяви та декларації онлайн, всі необхідні документи для призначення житлової субсидії або всіх видів соціальних допомог можуть бути надіслані на електронну адресу Житомирського управління соціального захисту населення upszn@zhtrda.zht.gov.ua або рекомендуємо надсилати засобами поштового зв’язку: 10012, м. Житомир, вул. Б.Тена, 16
За додатковою інформацією звертатись за телефонами гарячої лінії
22-76-68, 22-76-74.