Вакцинація від COVID-19 на Житомирщині: сьогодні вакциною Pfizer щепитимуть мешканців Бердичівського та Житомирсько геріатричних пансіонатів

вакцинація
Сьогодні, 19 квітня, перші мобільні бригади з вакцинації від COVID-19 у Житомирській області отримали вакцину Comirnaty виробництва Pfizer-BioNTech.

Так, мобільна бригада №2 отримала 12 флаконів, якими буде вакциновано 72 особи у Бердичівському геріатричному пансіонаті Житомирської обласної ради. Мобільна бригада №4  14 флаконів для щеплення 84 осіб у Житомирському  геріатричному пансіонаті Житомирської обласної ради (с.Іванівка).

Вакцинація буде проводитися сьогодні.

Нагадаємо, що Житомирська область отримала першу партію вакцини Comirnaty виробництва Pfizer-BioNTech 17 квітня у кількості 1170 доз. Всього до області буде поставлено 4680 доз цієї вакцини.

На обласному складі вакцина зберігатиметься в спеціальних термоконтейнерах із сухим льодом, здатним підтримувати наднизькі температури. Звідти попередньо розморожені до +2 – +8 °C флакони з вакциною щодня видаватимуть мобільним бригадами, які мають їх використати її протягом 120 годин.

Щепити цією вакциною будуть персонал та мешканців будинків для літніх людей, потім – працівників ДСНС та прикордонників.

За кожним щепленням першою дозою вакцини буде зарезервовано другу дозу з цієї ж партії.

117 тис. доз вакцини Comirnaty виробництва Pfizer-BioNTech прибули в Україну 16 квітня 2021 року в межах програми COVAX.

Довідково. Вакцина Comirnaty (Комірнаті) — це мРНК-вакцина проти COVID-19, розроблена німецькою біотехнологічною компанією BioNTech спільно з американським фармакологічним концерном Pfizer. Вона дозволена для екстреного використання Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Вакцину застосовують у США, Великій Британії, Канаді та ЄС. В Україні цю вакцину зареєстрували 22 лютого 2021 року.

Ефективність вакцини становить 95%. Для повноцінної імунізації необхідно отримати дві дози з інтервалом у три тижні.

COVAX — це глобальна ініціатива, щоби пришвидшити розробку та виробництво вакцин від COVID-19 і забезпечити їх рівномірний розподіл у всьому світі. Роботу COVAX координують Глобальний альянс з вакцин та імунізації Gavi, the Vaccine Alliance, ВООЗ та Коаліція з питань інновацій для готовності до епідемій (CEPI), а ЮНІСЕФ взаємодіє з виробниками та партнерами щодо закупівель та логістики вакцин від COVID-19.