В умовах війни дітям важливо надати особливу підтримку

Допомога дітям

В Україні під час повномасштабного російського вторгнення не припиняється навчальний процес. В умовах війни школярі долають психологічні та емоційні навантаження. Діти можуть відчувати стрес та зменшення мотивації навчатися.
У такі нелегкі часи дітям важливо надати особливу підтримку. Адже сучасна молодь — це запорука розвитку країни у майбутньому.

Забезпечте базові фізичні потреби дитини
Психологи радять, передусім батькам варто зосередитись на забезпеченні базових фізичних потреб дитини: здоровий сон, повноцінне збалансоване харчування та налагоджений розпорядок дня.
Якщо нічні тривоги та звуки вибухів порушили сон дитини, то знайдіть можливість компенсувати дитині відпочинок протягом дня.
Якщо дитина займається онлайн, слід заздалегідь подбати про забезпечення комфортного робочого місця.
Можна разом спланувати робоче місце, оздобити, прикрасити, врахувуючи смаки та побажання дитини.
Якщо дитина відвідуватиме заняття особисто, наголосіть їй на важливості дослухатися до вказівок вчителя під час повітряної тривоги.
Похваліть за дисциплінованість та скажіть, що ви довіряєте розсудливості дитини та її вмінню швидко і точно виконувати інструкції під час напружених ситуацій.
Згідно з порадами психологів, дитина має відчути довіру батьків та увійти в “ситуацію успіху”: коли вона все знає, вміє, є впевненою та послідовною у своїх вчинках.
Запитайте в дитини про емоції та почуття, що її хвилює. Можливо, вона хоче поділитися з батьками своїми емоціями та почуттями.
Дитина має відчути, що дорослі ставляться серйозно до її переживань та визнають складність ситуації.
Психологи додають, батьки мають визнати почуття дитини та дати їй право не емоції та їх вияв: “Я розумію, що ти зараз нервуєш, злишся, сумуєш, поміркуймо, що ми можемо зробити у цій ситуації”.
Небажаними фразами будуть ті, які заперечують право дитини на проживання ситуації: “Не плач, не бійся, не ображайся, перестань”. Також не можна кричати на дитину чи завдавати їй фізичних покарань.

Розпочніть поступове ПОВТОРЕННЯ матеріалу.
Важливо розпочати поступове повторення матеріалу без надмірного навантаження дитини, говорить психологиня.
Надайте максимальну підтримку під час виконання завдань
Створіть для дитини безпечне емоційне середовище та надайте максимальну підтримку під час виконання завдань.
Якщо дитина навчається онлайн, батькам автоматично доведеться взяти на себе частину обов’язків вчителя, адже є матеріал, що потребує додаткового пояснення. У такому випадку не звинувачуйте дитину, не сваріть при ній освіту, вчителів чи обставини.
Дайте дитині емоційно зрілу підтримку: “Зараз розберемося з цим завданням. Чим я можу тобі допомогти? Чи все зрозуміло? Чи є потреба повторити матеріал?”
Психологи додають, батьки мають пам’ятати, що дитині важливі підтримка, комфорт та чіткість правил й розпорядку дня.
І за сприятливих умов процес навчання стане не тягарем, а ще однією ланкою, що об’єднує родину.