В реаліях сьогодення країна-агресор ще більше посилює психологічний тиск на українців.
Упродовж останніх тижнів на електронні адреси українців почали надходити так звані «рекомендації» нібито від органів державної влади з метою поширення панічних настроїв серед суспільства.
До прикладу:
- від імені Міністерства охорони здоров’я України поширюються фейкові попередження про дефіцит ліків в аптеках та PDF-документ з нібито рекомендаціями МОЗ й пам’яткою з «народної медицини»;
- від імені Міністерства аграрної політики та продовольства України розповсюджуються фейкові повідомлення про нібито значні втрати в аграрному секторі та PDF-документ з абсурдними рецептами для урізноманітнення раціону страв;
- від імені Міністерства розвитку громад та територій України поширюється фейкові повідомлення про можливі перебої з опаленням і електрикою та PDF-документ з безглуздими рекомендаціями, як вижити в таких ситуаціях.
Варто зазначити, що PDF-файли не містять навантаження у вигляді шкідливого програмного забезпечення і насправді, у такий спосіб окупанти поширюють ІПСО.
Що таке ІПСО?
Простими словами – інформаційно-психологічна операція. До елементів ІПСО відносяться дезінформація, пропаганда, перебільшення певної інформації або применшення іншої, диверсії в тилу, кібератаки.
Щоб убезпечити себе від отримання такої інформації, відділ з цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації та організації діяльності центрів надання адміністративних послуг Житомирської районної державної адміністрації Житомирської області рекомендує дотримуватися кількох простих порад:
- не поширюйте свою електронну пошту без потреби на публічних платформах;
- перевіряйте адресу електронної пошти, з якої приходять повідомлення, будьте обережні з неправильно написаними доменними іменами, незвичними адресами електронної пошти або незнайомими джерелами;
- налаштуйте фільтри та параметри спаму, щоб автоматично виявляти та відфільтровувати потенційно шкідливі електронні листи;
- не відповідайте на спам, в жодному разі не відкривайте посилань і вкладень, що надходять зі спамом;
- для захисту пристрою можна також використовувати антивірусне програмне забезпечення, яке має функцію розширеного захисту від спаму.
Використовуйте критичне мислення та скептицизм, отримуючи інформацію електронною поштою. Ставте під сумнів джерело, правдивість і контекст повідомлення, перш ніж повірити в нього або переслати його.
Пам’ятайте, що ворог намагається викликати в Україні паніку.
Традиційно нагадуємо: довіряйте лише офіційним джерелам інформації.
Підозрілі електронні адреси:
minregion@minuaregionbecareful.com
mozua@minagroua.com
mozua@ua-minagro.com
minregion@mtumin.org
minagroua@minmoz.com
minregion@uaminagro.com .