У цей грудневий день ми традиційно дякуємо усім ліквідаторам, співвітчизникам, які ціною власного життя та здоров’я змогли здолати страшну трагедію XX століття, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС. Серед безпосередніх учасників тих подій було понад 3,5 тисячі жителів нашого району. В живих на даний момент залишилося 287 з них.
Історія зберігає прізвища перших ліквідаторів з Житомирського району, серед них – Бетюта М.М. з с. Березина, Іванюк О.І. з с. Троянів, Орловський В.Й. з смт Новогуйвинське, Мартинюк Д.Д. та Тетерук В.А. із с. Сінгури.
На ліквідації наслідків аварії працювали пожежники, медики, будівельники, шляховики, меліоратори, співробітники комбінату громадського харчування райспоживспілки, сотні військовослужбовців.
Громадськість, жителі Житомирського району свято бережуть пам’ять про героїв Чорнобиля та нелегкі роки переселення постраждалих від радіації людей.
Саме тому цього дня у районі проведено покладання квітів до монументів, які закарбували у камені пам’ять про героїв-ліквідаторів та усіх постраждалих від Чорнобильської катастрофи.
Так, здійснено покладання у с. Садки, яке після аварії прийняло переселенців з Народицького, Олевського, Овруцького та Лугинського районів. Участь в урочистостях взяли керівник апарату райдержадміністрації Олена Гречко, Березівський сільський голова Михайло Яромов, учасники ліквідації аварії, яких у громаді налічується 57 осіб, громадськість.
Окрім цього, покладання квітів цього дня здійснено і у Новогуйвинському. Так, до пам’ятного знаку «Тим, кому завдячуємо життям» квіти поклали Олена Гречко, заступник Новогуйвинського селищного голови Лариса Руцька та депутат районної ради Василь Стах.
Наслідки Чорнобильської трагедії продовжують хвилювати людей, яких вона зачепила своїм недобрим крилом, і тих, хто народився далеко від покривдженої землі. Цей день завжди об’єднуватиме всіх, хто живе одним спогадом, однією печаллю, однією надією.
Чорнобиль ніколи не стане минулим!