Відповідно до статті 42 закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Указу Президента України від 13 березня 2020 року №87/2020 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 березня 2020 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рекомендації Житомирської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій від 16.03.2020 та у зв’язку із погіршенням епідеміологічної ситуації в області головам селищної, сільських рад, ОТГ Житомирського району рекомендовано запровадити профілактичні заходи щодо запобігання поширенню COVID-19 серед населення.
Зокрема, на період карантину, що встановлений в Україні з 12 березня по 03 квітня 2020 року рекомендовано:
1. Тимчасово зупинити роботу об’єктів загального користування незалежно від форми власності та підпорядкування, розташованих на відповідній адміністративній території.
2. Обмежити масові зібрання громадян (мітинги, сесії, лекції, богослужіння в культових спорудах тощо).
3. Заборонити проведення усіх спортивних заходів.
4. Призупинити діяльність культурно-розважальних закладів (клуби, музеї, галереї, бібліотеки тощо).
5. Призупинити діяльність закладів громадського харчування та непродовольчої торгівлі (ресторани, заклади громадського харчування, серед іншого у готелях, барах, клубах, кафе, пабах), усіх магазинів,крім продуктових та магазинів з продажу побутових товарів.
6. Призупинити діяльність перукарень. Салонів краси та тату аж-салонів, масажних салонів, басейнів, лазень, комп’ютерних клубів.
7. Призупинити діяльність дитячих та торговельно-розважальних центрів, клубів, майданчиків, у тому числі спортивних, фітнес-клубів, тренажерних залів, басейнів, стадіонів, розважальних закладів, парків атракціонів.
8. Заборонити проведення будь яких святкових заходів.
9. Керівникам підприємств, установ та організацій забезпечити безперебійну роботу продуктових магазинів, магазинів побутових товарів, АЗС, аптек, банківських установ, страхових компаній, а також усіх підприємств критичної інфраструктури, державної та комунальної власності, вантажного транспорту, а також усіх органів державної влади, закладів охорони здоров’я та правоохоронних органів.
10. Керівникам підприємств, установ та організацій забезпечити щоденну перевірку стану здоров’я працівників шляхом опитування та при необхідності вимірювання температури тіла безконтактним методом.
11. Забезпечити працівників установ та організацій, які контактують з населенням (поліклініки, амбулаторії, ФАП, ФП, магазини, державні установи, аптеки, житлово-комунальні служби, поштові та банківські заклади тощо) масками, які змінювати кожні 2-3 години з подальшим їх знищенням, дезінфікуючими засобами.
12. Керівникам закладів, установ та організацій, підприємств усіх форм власності, які відвідують громадяни (поліклініки, амбулаторії, ФАП, ФП, магазини, державні установи, аптеки, житлово-комунальні служби, поштові та банківські заклади тощо) забезпечити проведення постійних щоденних заходів із дезінфекції. Для цього кожній установі при вході має бути встановлений дозатор із дезінфекційним засобом для оброблення рук. Крім того, потрібна щодення дезінфекція дверних ручок, перил, санвузлів. При можливості, запроваджувати закриття закладів 2-3 рази на день на санітарну годину.
13. Рекомендувати керівникам закладів, установ та організацій, підприємств усіх форм власності та господарювання під час карантину надавати працівникам відпустки та можливість працювати дистанційно.
14. Здійснювати щоденну дезінфекцію громадського приватного транспорту.