У Житомирському районі тривають заходи з профілактики і забезпечення готовності при виявленні (підозрі) хворого на COVID-19

коронавірус

Так, адміністрацією КНП «Центральна районна лікарня» Житомирської районної ради  з персоналом закладу проведено опрацювання наказу МОЗ України № 663 від 13.03.2020 року «Про оптимізацію заходів щодо недопущення занесення і поширення на території України випадків COVID-19», а саме алгоритму дій медичних працівників при підозру/захворювання на СОVID-19, застосування засобів індивідуального захисту від даного інфекційного захворювання у зонах з різним ступенем ризику зараження, алгоритму надання медичної допомоги.

Також у закладі сформовано бригади медичних працівників для надання цілодобової допомоги пацієнтам на коронавірусну інфекцію, виділено приміщення для відпочинку мед. персоналу та/або у разі необхідності ізоляції. Проведено тимчасове перепрофілювання відділень стаціонару з метою забезпечення роботи лікарні в умовах карантину та на випадок масового поступлення хворих на COVID-19, сформовано тимчасовий штатний розпис.

Відпрацьовуються алгоритми руху пацієнтів у закладі з метою запобігання поширення інфекції, алгоритми збору та вивозу інфікованого матеріалу після використання засобів індивідуального захисту.

Медичний заклад частково забезпечений засобами індивідуального захисту. Закуплено 30 захисних костюмів, 100 захисних халатів, 30 тис. пар рукавичок, в т.ч. 15 тис. пар нітрилових, витратні матеріали для проведення ШВЛ, деззасоби та спиртовімісні антисептики. Припинено плановий прийом у поліклінічному відділенні, планову госпіталізацію до відділень стаціонару та планові операції.

У КНП «ЦПМСД» Житомирської районної ради опрацьовано з завідувачами амбулаторій ЗПСМ розпорядження та регіональний план по COVID-19, видано наказ по реагуванню на підозру COVID-19 за №46-адм від 21.02.2020 р., в якому є схема реагування та отримання інформації.

Заклад забезпечений засобами індивідуального захисту, деззасобами, антисептиками в недостатній кількості. Торги щодо закупівлі медичних масок через систему «Prozorro» не відбуваються у зв’язку з відсутністю пропозицій на ринку. Виділено  кошти на придбання засобів індивідуального захисту, деззасобів, антисептиків.

У період з 03.03.20 р. по 22.03.20 р. осіб з підозрою на коронавірус в закладі не зареєстровано. 18.03.20 р. госпіталізовано жителя с. Вереси (масив Аеропорту) з підозрою на коронавірус, який пізніше було підтверджено лабораторно. Хворий знаходиться на стаціонарному лікуванні. На території обслуговування КНП «ЦПМСД» знаходяться працівники, які прибули з Китайської Народної Республіки. 06.03.20 р. прибуло 5 осіб, 09.03.20 р. – 16 осіб. При огляді ознак гострого респіраторного захворювання не мали, температура тіла в нормі. Всі працівники знаходяться на ізоляції за місцем роботи.

Відповідно до статті 42 закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Указу Президента України від 13 березня 2020 року №87/2020 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 березня 2020 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рекомендації Житомирської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій від 16.03.2020 та у зв’язку із погіршенням епідеміологічної ситуації в області головам селищної, сільських рад, ОТГ Житомирського району рекомендовано запровадити профілактичні заходи щодо запобігання поширенню COVID-19 серед населення.

18 березня відбулася 32 позачергова сесія Житомирської районної ради, на якій розглянуто питання про внесення змін до програм фінансової підтримки комунальних некомерційних підприємств «Центральна районна лікарня», «Центр первинної медико-санітарної допомоги» та «Територіальне стоматологічне об’єднання» Житомирської районної ради.

Установам з метою забезпечення безпечної роботи та запобігання поширенню на території району коронавірусної інфекції збільшено фінансування на придбання медичного обладнання та засобів індивідуального захисту, дезінфекційних засобів, виробів медичного призначення. КНП «ЦРЛ» отримає 116 тис грн на ці цілі, а КНП «ЦПМСД» – 110 тис грн за рахунок спрямування коштів вільного залишку загального фонду районного бюджету (за депутатською квотою).

Також, на зазначені витрати спрямовано 200 тис грн для КНП «ЦРЛ» та КНП «ЦПМСД» за рахунок зменшення обсягів резервного фонду районного бюджету – по 100 тис грн для кожного.

За рахунок зменшення фінансування на проведення заходів по галузі «Культура» та на навчально-тренувальні збори і змагання по галузі «Фізична культура і спорт» додатково спрямовується по 50 тис грн на КНП «ЦРЛ» і КНП «ЦПСД» та 25 тис грн – на КНП «ТСО».

За рахунок внутрішнього перерозподілу коштів КНП «ЦРЛ» спрямовує 100 тис грн на придбання медобладнання для реанімаційного відділення, та ще 150 тис грн – на придбання засобів індивідуального захисту.

19 березня проведено п’яте позачергове засідання районної комісії з питань ТЕБ та НС, на якому розглянуто питання про заборону функціонування ринків, базарів, торговельних майданчиків, торгових рядів та місць прирівняних до них (крім оптових ринків із забезпеченням термометрії та дезінфекції) на території Житомирського району.

Головою РДА Юрієм Оханським, генеральним директором КНП «ЦРЛ» Тарасом Собком та генеральним директором КНП «ЦПМСД» Геннадієм Горбенком та іншими членами комісії було озвучено позицію щодо того, що карантинні заходи повинні виконуватися у повному обсязі. Це єдиний дієвий шлях для зупинки коронавірусної інфекції. Зволікання може призвести до негативних наслідків. Ми повинні взяти собі за приклад жорсткі та безкомпромісні карантинні заходи, які були запроваджені в Китаї.

Тому комісією з питань ТЕБ та НС було прийнято одноголосно рішення про заборону функціонування ринків, базарів, торговельних майданчиків, торгових рядів та місць прирівняних до них (крім оптових ринків із забезпеченням термометрії та дезінфекції) у районі.

Окрім цього районною комісією прийнято рішення про створення тимчасової мобільної групи для здійснення контролю за виконанням суб’єктами господарювання організаційних, профілактичних і протиепідемічних заходів щодо запобігання занесенню і поширенню COVID-19 серед населення та моніторингу виконання заборони функціонування ринків, базарів, торговельних майданчиків, торгових рядів та місць прирівняних до них (крім оптових ринків із забезпеченням термометрії та дезінфекції) у населених пунктах району.

Від моменту створення до 23.03.2020 групою здійснено чотири рейди. Так, 20 березня проведено першу рейдову перевірку виконання суб’єктами господарювання району організаційних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання занесенню і поширенню СОVID-19 серед населення та моніторингу виконання заборони функціонування ринків, базарів, торговельних майданчиків, торгових рядів та місць прирівняних до них у населених пунктах району. Члени відповідної тимчасової робочої групи у складі представників райдержадміністрації, Житомирського районного відділення поліції ГУНП в Житомирській області, Житомирського РУ ГУ Держпродспоживслужби та Житомирського РВ УДСНС України у Житомирській області відпрацювали заклади торгівлі у смт Новогуйвинське, смт Озерне та у с. Слобода-Селець.

Особлива увага була надана контролю роботи ринків, базарів, торговельних майданчиків, торгових рядів та місць прирівняних до них. Водночас, було перевірено й низку закладів торгівлі поза ринками.

У цілому підприємці відповідально поставилися до обмежувальних заходів. Разом із цим, є випадки порушень вимог законодавства.

За результатами перевірки представником поліції складено три протоколи про порушення правил торгівлі в умовах карантину. На порушників чекає штраф у сумі від 17 до 34 тис грн.

Вранці 21 березня голова Житомирської РДА Юрій Оханський спільно з представниками поліції здійснив перевірку виконання рішення районної комісії з питань ТЕБ та НС щодо заборони функціонування ринків, базарів, торговельних майданчиків, торгових рядів та місць прирівняних до них (крім оптових ринків із забезпеченням термометрії та дезінфекції) на території Оліївської сільської ради. Зокрема, було перевірено роботу ринку «Ринг». Серед іншого перевірено виконання організаційних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання занесенню і поширенню СОVID-19 серед населення та проведено відповідну роз’яснювальну роботу.
У ході перевірки виявлено низку порушень, складено відповідний протокол щодо заборони діяльності торгових павільйонів в умовах карантину.

23 березня здійснено чергову рейдову перевірку роботи закладів торгівлі у районі в умовах карантину. Цього разу тимчасова моніторингова група перевірила діяльність підприємців на оптовому ринку «Малинський», що працює на території Оліївської сільської ради. Ринок функціонує у обмежених умовах. Незважаючи на кілометрову чергу автомобілів, при в’їзді на територію ринку організовано пропускну систему (один автомобіль виїжджає, один заїжджає) та обробку транспортних засобів спеціальним дезінфікуючим розчином. Переважна більшість магазинів, що працюють на ринку закриті. Ті, що працюють, мають антисептики, персонал – у захисних масках. Серед підприємців було проведено роз’яснювальну роботу щодо діяльності в умовах карантину.

Робота у цьому напрямку триває.