У Житомирському районі триває 16-денна Всеукраїнська кампанія активізму проти насильства

Продовжуємо інформувати про інформаційно-просвітницькі заходи, проведені у громадах Житомирського району  в межах  Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».

Серед тематичних заходів, проведених у Студеницькому ліцеї Глибочицької сільської ради, –  гра «Рожеві окуляри».  Старшокласники ліцею обговорювали важливі питання стосовно ризиків потрапляння у ситуації торгівлі людьми та особистої відповідальності, ознайомившись із законодавчими актами України, які регулюють цю проблему. Підлітки отримали вичерпну інформацію  про організації, які працюють у сфері профілактики та надання допомоги потерпілим, їхнім родичам та близьким.

7 грудня  за сприяння комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Коростишівської міської ради»   відбувся комунікаційний майданчик  «Про забезпечення соціального захисту дітей, які перебувають  у складних життєвих обставинах. Попередження насильства та жорстокого поводження з ними»  за участю працівників психологічної служби закладів освіти громади та служби у справах дітей Коростишівської міської ради.   

Учасники заходу обговорили основні закони та стандарти, що регулюють соціальний захист дітей. Звернули особливу  увагу на нормативну базу, спрямовану на попередження жорстокості та насильства, зокрема в умовах війни.

Соціальні педагоги поділилися досвідом роботи щодо реалізації соціального захисту, попередженні жорстокості та насильства серед цієї категорії дітей, а практичні психологи розповіли про методи психологічної роботи з дітьми у складних життєвих ситуаціях, враховуючи індивідуальні особливості та потреби кожної дитини.

Відбулася також відкрита дискусія серед учасників заходу, спрямована на вирішення питань, обговорення проблем та обмін найкращими практиками роботи з дітьми у складних життєвих обставинах. Присутні визначили важливість взаємодії між соціальними педагогами і практичними психологами для ефективної роботи, а також включення працівників служби у справах дітей у цей процес.

У закладах середньої освіти Черняхівської селищної ради проведено єдиний урок до Міжнародного дня людей з обмеженими можливостями під гаслом “Зрозуміти іншого”. Цей урок став нагодою для здобувачів освіти отримати глибше розуміння та повагу до різноманіття здібностей та перспектив  людини з обмеженими можливостями. Адже на їхню долю випали нелегкі випробування, однак вони, долаючи труднощі, проявляють виняткову силу духу і непохитну віру, колосальну жагу до життя і праці. Вони не з касти недоторканих, а звичайні люди з неповторним характером, своїми слабкостями та сильними сторонами, своїми мріями. Багато хто з них стає поетами, спортсменами, музикантами, художниками. Демонстрація сили волі та докладених зусиль для боротьби з недугом дає можливість досягати того, про що багато хто навіть боїться мріяти. Саме цьому і була присвячена відверта розмова на уроці.

Урок також включав в себе практичні завдання, що сприяли взаєморозумінню та співпраці. Школярі мали можливість пережити частину того, що відчувають люди з обмеженими можливостями, щоб краще розуміти їхні потреби та виклики. Вони дізналися також, як важливо створювати середовище, де кожна людина має можливість розвиватися та вносити свій внесок у суспільство.