У закладах освіти району проведено заходи до Дня пам’яті жертв голодоморів

День пам'яті

Коли іноді замислюєшся, скільки страшних подій припало на долю нашого народу протягом XX століття — аж моторошно стає! Репресії, що викосили цілу генерацію талановитих письменників, придушення українського слова, вільної думки, громадянського руху… Але події 1933 року стали чи не найтрагічнішими, бо стосувалися усього народу, це лихо не минуло жодної селянської родини, але ж це були прості трудящі люди, закохані у труд, у рідну землю, чуйні одне до одного, до сусідів та близьких.

Голодомор став ціною, яку заплатив український народ за прагнення до свободи. Це була реакція комуністичного режиму на відродження нашим народом власної держави, духовне піднесення часів Української революції 1917–1921 років. Український національний рух більшовики розглядали як найбільшу загрозу існуванню тоталітарного режиму. За спроби українців відстояти особисту свободу їх звинуватили в підготовці антикомуністичного повстання навесні 1933 року та вдалися до голодного терору.

Голодомор – злочин геноциду проти Українського народу. Керівництво ВКП(б) та уряд СРСР у 1932–1933 роках організували штучний масовий голод. Він спричинив загибель мільйонів українців на території Української СРР та Кубані. Насильно вилучали продовольство, влаштували блокаду сіл і цілих районів, забороняли виїжджати за межі України, припинили сільську торгівлю. Цим тоталітарна система створила для українців умови, спрямовані на фізичне знищення. Така політика режиму – злочин проти людяності за визначенням Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року «Про запобігання злочину геноциду і покарання за нього».

Нема в Україні родини, якої не торкнулось страшне лихо – голод, названий нашим видатним земляком Василем Баркою «жовтим князем», який пройшовся не лише полями, лісами, городами, а й душами зболілими наших предків.

27 листопада, напередодні «скорботної суботи», в усіх закладах дошкільної, позашкільної та загальної середньої освіти нашого району проводяться виховні заходи, покликані активізувати ген історичної пам’яті, об’єднати всі покоління хвилиною мовчання та свічкою пам’яті за душі передчасно загиблих у страшних муках українців.

На базі  Василівської, Березівської, Коднянської, Сінгурівської, Садківської, Високопічської №2 ЗОШ І-ІІІ ступенів, Новогуйвинської та Озерненської гімназій шкільні бібліотекарі організували тематичні виставки літератури на тему Голодомору. В початкових класах усіх освітніх закладів проведено урок  «Колосок життя», організовано перегляд та обговорення мультиплікаційного фільму «Про дівчинку, яка наступила на хліб»,  класні керівники 5-9-их класів провели години спілкування «Горить свіча… А, може, то Душа», провели онлайн-екскурсії до музею голодомору. У всіх класах, які наразі навчаються у дистанційному режимі, розміщено, переглянуто та обговорено з дітьми презентацію «Голодомор 1932-1933рр. – геноцид українського народу», рекомендовану Міністерством освіти і науки України.

 

Корисні посилання:

Фільм «Гіркі жнива» (пароль: pumpkin-orange)