У центрі уваги — організація та забезпечення соціальної послуги денного догляду

Важливо

Актуальне і вкрай важливе питання сьогодні стало предметом обговорення на нараді, що відбулася під головуванням очільника району Юрія Денисовця, за участю голови районної ради Олександра Блощинського, заступника директора департаменту соціального захисту населення ОДА Василя Павлюка, директора департаменту соціальної політики Житомирської міської ради Вікторії Краснопір, голів та представників територіальних громад (Новогуйвинської селищної ради, Березівської, Глибочицької, Оліївської, Станишівської, Тетерівської сільських рад), громадських організацій.

Організація та забезпечення соціальної послуги денного догляду — проблема, яка потребує конструктивного розгляду і невідкладного вирішення. На цьому наголосив голова райдержадміністрації Юрій Денисовець, відкриваючи нараду.

На жаль, в області практично відсутня система соціальних послуг для сімей, які виховують дітей з важкими порушеннями розвитку. Батьки опиняються заручниками складних життєвих обставин, тому що змушені постійно бути біля своїх дітей, які не можуть обійтися без сторонньої допомоги. Особливо критичною є сьогодні проблема повнолітніх громадян з інвалідністю. Створення в районі соціальних центрів для денного догляду за людьми з тяжкими формами інвалідності вирішило б її. До цієї справи насамперед повинні бути залучені територіальні громади,” – зазначив Юрій Денисовець.

За словами заступника директора департаменту соціального захисту населення ОДА Василя Павлюка, область гостро потребує таких центрів задля адаптації та соціалізації дітей та молоді з інвалідністю. І не обов’язково, щоб вони створювалися на території кожної територіальної громади. Адже утримання і обслуговування їх потягне за собою значні фінансові затрати.

Директор департаменту соціальної політики Житомирської міської ради Вікторія Краснопір розповіла про організацію роботи Житомирського центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю, що функціонує на базі дитячої міської поліклініки, по суті, єдиного в обласному центрі. Однак обслуговуються у ньому лише діти з особливими потребами. Подібних центрів для дорослого населення ні в Житомирі, ні в області немає. Чимало дітей тут проходить реабілітацію. За словами Вікторії Краснопір, є можливість розширити територію центру удвічі. Тоді можна буде охопити такими послугами усіх жителів Житомира, хто цього потребує.

Під час наради висловлювалися пропозиції щодо можливості розміщення подібних центрів на базі існуючих приміщень, з відповідним облаштуванням, зокрема у селі Кмитів, де зараз знаходиться спеціалізована школа-інтернат.

Підсумовуючи нараду, голова райдержадміністрації Юрій Денисовець сказав, що першочерговим завданням наразі є підготувати звернення до усіх територіальних громад району для оцінки потреб в організації таких центрів. Необхідно створити робочу групу, яка б розглянула і оцінила обєкти, де б можна було розташувати центри соціальної послуги.

Ми повинні прийняти виклики часу і вирішувати їх. Це питання триматимемо на контролі постійно”, – резюмував Юрій Денисовець.