Це треба знати задля уникнення надзвичайних ситуацій під час збору врожаю

У багатьох областях України вже розпочалася зернозбиральна кампанія. Для аграріїв це відповідальний період, водночас, як і для вогнеборців, адже через високу температуру та посушливу погоду будь-яка необережність у місцях збирання зернових може призвести до виникнення надзвичайних ситуацій та пожеж.

23 липня, рятувальники спільно з керівництвом ТОВ «Вертокиївка» здійснили профілактичний рейд по місцям збирання врожаю.

Вже перебуваючи безпосередньо на полях, рятувальники нагадали аграріям, що комбайни та автомобілі, які вивозять зібраний врожай, обов’язково повинні бути оснащені мінімум двома вогнегасниками та іскрогасниками, а також лопатами, мішками або цупкою тканиною. Поблизу угідь має завжди знаходитися роздільна від дороги смуга та ємність з водою. Для всіх працівників фахівці ДСНС провели додаткові протипожежні інструктажі, під час яких особливу увагу звернули на правила застосування вогнегасників, алгоритм дій у випадку пожежі, своєчасне очищення техніки від післяжнивних залишків та перевірку її справності.

За словами фахівців, до пожеж у цей період може призвести як найменша необережність з вогнем на хлібних масивах чи поблизу них, так і кинутий недопалок. А також: іскри від працюючої зернозбиральної техніки, зерновий пил, намотування соломи на деталі, потрапляння її на нагріті частини техніки та спалювання сухої рослинності поруч із зерновими посівами.

Цього року на Житомирщині вже сталося два випадки загоряння нового врожаю в Бердичівському та Попільнянському районах, де вогонь встиг знищити 0,5 га ячменю та 4 га зернових посівів відповідно. Торік же у період зернозбиральної кампанії по області було ліквідовано 10 пожеж на територіях сільськогосподарського призначення.

В рамках проведення профілактичних заходів усі працівники в полях і на підприємствах отримали, крім необхідних знань та відповідей на запитання, ще листівки та пам’ятки з правилами пожежної безпеки на час зернозбиральної кампанії.

 

Шановні громадяни! У період жнив потрібно особливо пильно слідкувати за дотриманням усіх правил протипожежної безпеки, а саме:

  • землероби, задіяні на роботах по збиранню врожаю, повинні пройти протипожежний інструктаж;
  • хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових масивів, степової смуги, автомобільних шляхів, і залізниць мають бути обкошені та оборані смугою не менше ніж 4 метра завширшки;
  • забороняється спалювання стерні та післяжнивних залишків;
  • техніка, задіяна під час збирання врожаю, має бути справною та укомплектованою сертифікованими вогнегасниками, заземлювальними металевими ланцюгами;
  • безпосередньо на хлібному масиві площею понад 25 га, з якого збирається врожай, необхідно мати напоготові трактор з плугом на випадок пожежі тощо.

 

Відповідальність, виконання та знання правил пожежної безпеки кожним громадянином під час жнивної кампанії,  — допоможуть вберегти хліб від вогню!

Пам’ятайте, якщо ви побачили загоряння на полях, не зволікайте, одразу телефонуйте до Служби порятунку за номером «101».

 

 

Житомирський РВ ДСНС України

у Житомирській області