Минулого тижня керівники Житомирської райдержадміністрації побували у багатьох місцевих громадах, передусім Станишівської та Тетерівської сільських рад, де цікавилися потребами людей та інформували їх про ключові здобутки країни і району та плани на найближчу перспективу.
С. Микитюк відвідав село Дениші Тетерівської ОТГ, де на зібранні з місцевими жителями обговорили питання щодо впровадження реформи децентралізації та реалізацію місцевих проектів.
На зустрічах у селах Зарічани, Ліщин, Піски, Лука С. Микитюк відзначив, що Станишівська ОТГ сьогодні є однією з найуспішніших громад не тільки в області, але й в Україні.
Заступник голови райдержадміністрації Микола Козарчук зустрівся з представниками місцевих громад сіл Перлявка, Буки, Давидівка, Барашівка, Глибочок та Висока Піч.
Відзначимо, що практично в усіх населених пунктах району населення невдоволене роботою перевізників. Найбільше обурення викликає не завжди коректне відношення окремих водіїв до пасажирів, зношеність транспортних засобів, невідповідність графіків руху тощо.
Ще однією спільною проблемою залишається питання видалення аварійних дерев на території населених пунктів.
Окрім виявлення негативних моментів такі зустрічі вкотре дали змогу переконатися, що саме децентралізація дала новий дієвий поштовх для активного розвитку громад на місцях. Адже окрім повноважень на місцевий рівень переданий і фінансовий ресурс, завдяки чому громади мають змогу самостійно вирішувати першочерговість реалізації місцевих проектів. Віднедавна немає потреби просити кошти в районі, області та столиці. Посилення ролі органів місцевого самоврядування підтверджується конкретними цифрами – наразі понад 50% зведеного бюджету України акумулюються саме в місцевих бюджетах.
Так, після об’єднання в Станишівську ОТГ у селах громади відбулися разючі зміни. Лише у Зарічанах проведено реконструкцію амбулаторії, зроблено капітальний ремонт і термосанацію місцевої школи та будинку культури, побудовано міні-футбольний майданчик зі штучним покриттям, будується новий ДНЗ, зроблені дороги, освітлення тощо. Багато ініціатив реалізовано й у інших селах громади. Серед іншого термосановано школи та клуби у Станишівці і Ліщині, заплановано будівництво нової школи у Луці, термосанація школи в Пісках. У Ліщині та Станишівці також облаштовано міні-футбольні майданчики зі штучним покриттям. Окрім цього у Станишівці планується будівництво нового дитячого садочка.
Схожа ситуація і у Тетерівській ОТГ, де після об’єднання втілено майже два десятки інфраструктурних проектів – це термосанація та ремонти закладів освіти, медицини та культури, і відкриття дитячого садочка в Денишах, відкриття Центру надання адміністративних послуг у Корчаку та ін. Серед іншого запланована й термосанація школи в Денишах.
В усіх громадах активно втілюються проекти з освітлення вулиць населених пунктів та ремонти доріг за кошти місцевого, обласного та державного бюджетів.
Усе це, як відзначає голова райдержадміністрації, і є яскравим прикладом успішності реформи децентралізації. За останні чотири роки реалізація реформи дала змогу втілити більше інфраструктурних проектів, ніж за усі попередні роки незалежності, відзначає голова Житомирської РДА Сергій Микитюк. Саме тому з людьми треба говорити не мовою популізму, а реальних реалізованих проектів з реконструкції, капітального ремонту та нового будівництва об’єктів соціальної сфери.