Спалювання сухої трави – злочин!

ДСНС

Не зважаючи на всі запроваджені заходи фахівцями ДСНС люди продовжують безконтрольно випалювати суху рослинність на відкритих територіях, від яких вогонь щоденно перекидається на лісові масиви, житлові, господарчі та адміністративні будівлі. Зокрема, 9 квітня о 13:36 до рятувальників надійшло повідомлення про займання сухої трави в с. Світин Житомирського району.

По прибуттю фахівців 3-ї Державної пожежно-рятувальної частини на місце події з’ясувалося, що вогонь від сухої трави з поля поширився на лісосмугу. Горіння відбувалося на загальній площі близько 1 га. Першочергово рятувальники зосередили свої сили на відбиття вогню від лісопосадки. О 14:11 пожежу було локалізовано.

Доки бійці ДСНС поїхали на дозаправку водою, на відстані близько 100 м від місця пожежі не встановлена особа знову підпалила лісову підстилку. Одразу на місце події прибули лісівники. Також через вітряну погоду вогонь підійшов до 3-х недобудованих дерев’яних будівель. Керівник гасіння залучив на допомогу додаткові сили та засоби.

Спільними зусиллями о 17:26 пожежу вдалося ліквідувати та не допустити перекидання полум’ю на дерева та будівлі.

На ліквідації надзвичайної події працювало 11 вогнеборців на двох автоцистернах та 3 лісівники. Причини виникнення обох загорянь наразі встановлюються.

З початку року на Житомирщині сталося вже 882 займання сухої трави на загальній площі 1940 га, 3 людини загинуло. За останню добу в області виникло 19 пожеж в екосистемах загальною площею 38 га.

Гасити такі пожежі складно, адже висохла рослинність спалахує, мов факел, і полум’я поширюється зі швидкістю вітру. Також ускладнює приборкання таких пожеж і віддаленість джерел водопостачання (зокрема, водойм). І тоді, щоразу рятувальникам доводиться здалеку привозити воду пожежними автомобілями, а не безперервно подавати по рукавних лініях з розташованих поруч джерел водопостачання.

Звертаючи увагу на ситуацію, що склалася, Житомирський районний відділ Управління ДСНС України у Житомирській області звертається до всіх громадян: ніколи не підпалюйте суху траву в лісі, на полі, городі, біля своїх будівель! Будьте обережні з джерелами відкритого вогню, із сірниками та цигарками. Якщо ви помітили невелике загоряння трави або тліючу підстилку від покинутого багаття, намагайтеся загасити його самі. Іноді досить просто затоптати полум’я (ще потрібно почекати й переконатися, що трава або підстилка дійсно не жевріють, інакше вогонь може з’явитися знову). Якщо пожежу не можете здолати самотужки – зателефонуйте до служби порятунку «101», повідомте про знайдений осередок загоряння і вкажіть точне місце.

Лише спільними зусиллями рятувальників та свідомим ставленням громадян до протипожежної безпеки можна зберегти довкілля!