Сьогодні Україна відзначає важливу подію – День права знати

Право знати

Відзначення міжнародного дня права знати запропоновано на конференції громадських організацій із захисту свободи інформації, яка відбулася 28 вересня 2002 року в столиці БолгаріїСофії. Серед учасників заходу були й представники України. Відтоді щорічно ця дата нагадує про важливість доступу до інформації та право громадян на отримання інформації, що стосується їхнього життя, спільноти, держави та світу навколо них.

У світі, де інформація стає все більшою цінністю та засобом впливу, Міжнародний День права знати також нагадує про необхідність захищати право на інформацію та робити все можливе для того, щоб суспільство було більш відкритим, вільним та демократичним. Окрім того, забезпечення доступу до інформації про рішення, які приймаються на рівні держави, дає можливість громадянам контролювати дії влади та брати  участь в прийнятті рішень місцевого та державного значення.

Під час воєнного стану особливо актуальним є питання забезпечення доступу до інформації, як одного із головних показників демократичних країн. Україна посіла 19 місце в Рейтингу «Global Right to Information Rating» (Глобальний рейтинг права на інформацію) і те, що Україна знаходиться на топових позиціях в такому рейтингу – спільна робота кожного з нас!

Цей день підкреслює важливість створення механізмів для забезпечення доступу громадян до інформації та є чудовою нагодою для проведення освітніх заходів, семінарів та кампаній, спрямованих на підвищення свідомості щодо права на інформацію та публічної відкритості.

Міністерство культури та інформаційної політики України підтримує ініціативи Державного комітету телебачення і радіомовлення України щодо пріоритетності роботи по забезпеченню функціонування, оновлення та просування електронної версії «Велика українська енциклопедія», з якою можна ознайомитися за лінком: http://surl.li/dtorj

Цей проєкт має особливе значення для реалізації безбар’єрного доступу до інформації, оскільки електронна версія «Велика українська енциклопедія» має також аудіодискрипцію, що є одним із альтернативних форматів інформаційного супроводу.

Сил та наснаги усім нам в реалізації запланованого, вільного доступу до інформації.