Служба у справах дітей Житомирської районної державної адміністрації звертається до мешканців району з приводу пошуку кандидатів у патронатні вихователі, сім’ї, які готові в своїх домівках доглядати за дітьми, що потребують захисту.
Гарантовані: заробітна плата, кошти на виховання дитини, комплексна професійна підтримка. Якщо Ви маєте досвід виховання власних, уже повнолітніх дітей, проживаєте на спільній житловій площі, маєте час і любите працювати з дітьми, пропонуємо нову роботу – сімейний патронат.
Соціальні виплати патронатному вихователю – 2, 5 прожиткових мінімуми на кожну дитину відповідного віку.
Так, з 1 січня 2021 року така соціальна допомога становить:
- для дітей віком від 0 до 6 років 4803 грн. (1921х2,5),
- для дітей віком від 6 до 18 років – 5988 грн. (2395х2,5).
Розмір оплати за послугу патронату над дітьми прирівняний до 5 прожиткових мінімумів для працездатної особи (з 1 січня 2021 року – 11 350 грн.(2270х5)).
Також установлена система надбавок у розмірі 10% за кожну наступну дитину, а також за складність у разі влаштування до сім’ї патронатного вихователя дитини до року, дитини з ВІЛ-інфекцією, дитини з вадами розвитку чи інвалідністю, неповнолітньої вагітної.
Таким чином мінімальна сума грошового забезпечення в місяць може складати понад 16 тис. грн.
Патронатний вихователь – це спеціально підготовлений працівник, який на договірній основі здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у патронатну сім’ю, та несе відповідальність за їх життя та стан здоров’я.
Сім’я патронатного вихователя – це родина, в якій один із її членів, на професійній основі, виконує обов’язки патронатного вихователя.
Патронатними вихователями можуть бути:
- громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка);
- проживають на спільній житловій площі;
- мають позитивний досвід виховання дітей;
- одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю;
- пройшли курси спеціальної підготовки;
- відповідають іншим вимогам, визначеним у чинному законодавстві.
Обов’язки патронатного вихователя:
- забезпечити дитину житлом, одягом, харчуванням тощо;
- створити дитині умови для навчання, фізичного та духовного розвитку;
- співпрацювати з батьками, іншими законними представниками дитини за для подолання складних життєвих обставин у межах та у спосіб, визначені органом опіки та піклування;
- забезпечити надання чи доступ до послуг, визначених договором про патронат над дитиною;
- сприяти контактам дитини з батьками, іншими законними представниками, родичами, крім випадків, коли батьки позбавлені батьківських прав або в судовому порядку обмежені у праві спілкування з дитиною.
Хто може бути влаштований в патронатну сім’ю?
- покинуті/знайдені діти, діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі;
- діти, чиї батьки пропали безвісті;
- діти з сімей, в яких існувала загроза життю чи здоров’ю;
- діти за заявою батьків у зв’язку з складними життєвими обставинами.
Можуть бути одночасно влаштовані тільки діти, які є рідними братами та сестрами або діти, які виховувалися в одній сім’ї.
Якщо Ви небайдужі та маєте бажання створити патронатну родину, звертайтеся до Служби у справах дітей Житомирської районної державної адміністрації, що знаходиться за адресою:
вул. Лесі Українки, 1 каб. 404; тел.(04142) 42-46-69;
електронна адреса: ccd@zhtrda.zht.gov.ua