Насильство в сім’ї – будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого члена сім’ї, якщо ці дії завдають йому моральної шкоди, шкоди його фізичному чи психічному здоров’ю.
Якщо життя у Вашій сім’ї перетворилося на жах, зволікати не варто. Складіть заздалегідь план своїх дій – що робити, куди піти в разі небезпеки. Якщо необхідно піти з дому – підготуйтесь:
зберіть найнеобхідніші речі, ліки, одяг, ключі, особисті документи та документи, що підтверджують Ваші права власності на житло, машину тощо. У випадку, якщо з Вами будуть діти – також підготуйте все необхідне.
Визначте не одне, а декілька місць, де Ви могли б сховатися, якщо підете з дому. Пам’ятайте адреси, номери телефонів людей, яким Ви можете довіритися у випадку загрози вчинення насильства, або організацій, до яких маєте намір звернутися.
Також подумайте про те, як уберегти дітей від повторення ситуації насильства – домовтеся й підготуйте необхідні документи для керівника дитячої установи або навчального закладу про те, що дітьми опікуєтеся тільки Ви і ніхто, крім Вас, не має права забирати їх.
Якщо Вам чи Вашим дітям уже завдали тілесних ушкоджень, обов’язково розкажіть про це працівникові поліції та зверніться до медичної установи. Медичні висновки про отримані тілесні ушкодження можуть бути вагомим доказом того, що сталося.
Не дозволяйте нікому принижувати та ображати Вас. Уявіть найгірший розвиток подій та свій стан у такому випадку. Також уявіть своє життя без насильства. Намагайтеся досягнути бажаних змін.
Якщо Ви не можете визначитися щодо подальшого життя або Вам важко прийняти рішення – скористайтеся безкоштовними консультаціями соціальних служб та неурядових організацій.
Куди звертатися по допомогу у випадку проявів насильства?
– до Житомирського районного управління поліції Житомирського в Житомирській області – 102, 40-78-03; 40-74-75;
– до служби у справах дітей Житомирської районної державної адміністрацій – 42-46-69;
– до управління соціального захисту населення Житомирської районної державної адміністрацій – 47-09-75;
Де отримати безкоштовні консультації:
Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної
дискримінації: 0 800 500 335 або 386 (короткий номер з мобільного).
Національної поліції України за номерами телефонів: lO2 або O 8OO 5OO 2O2;
Національна дитяча «гаряча лінія»: 0 800 500 225 або 11611 (для дзвінків з мобільного).
Центр безоплатної вторинної правової допомоги.
Послуги адвоката безкоштовно – 43-01-76 ( м. Житомир, вул. Гагаріна, 47 )
Служба психологічної допомоги «ТЕЛЕФОН ДОВІРИ»
Телефонуйте з 9:00 до 18:00 (Крім вихідних) тел.: 15-50, моб. +380687185982 (допомога
надається безкоштовно і конфіденційно).