Сьогодні, 15 листопада, в місті Житомир відбулося засідання Міжвідомчої наради щодо створення та функціонування індустріальних парків, яке пройшло під головуванням начальника Житомирської обласної військової адміністрації Віталія Бунечка та за участі народних депутатів України та представників профільних міністерств, начальників районних військових адміністрацій, представників ЗМІ. Участь в засіданні взяв і начальник Житомирської районної військової адміністрації Юрій Тарасюк.
«Житомирщина вже має позитивний досвід роботи за цим форматом залучення інвестицій. Наприклад, наш індустріальний парк «Коростень» об’єднує вже 4 підприємства, які займаються деревообробкою, виготовленням дверей, паркету, плити МДФ та комплектуючих для найбільшого виробника меблів — Шведської компанії ІКЕА», — зазначив Віталій Бунечко.
В розвиток даного парку інвестори вклали вже понад 300 мільйонів євро. Це дозволило створити близько 2000 робочих місць із середньою заробітною платою майже 18 тис. грн, а також налагодити випуск конкурентоспроможної продукції з високою доданою вартістю, яка має попит в Україні та на міжнародних ринках.
Загалом в Житомирській області створено вже три індустріальних парки, зараз громади разом з фахівцями обласної військової адміністрації працюють над створенням ще чотирьох.
Окрім деревообробної галузі перспективними напрямками для залучення інвесторів до роботи в індустріальних парках області можуть стати оборонні технології:
виробництво дронів, ми вже маємо позитивний досвід в їх розробці та виробництві, тренуванні пілотів;
ремонт та обслуговування військової техніки та інші складові.
Виходячи з потреб економіки відновлення, яка буде актуальною для України найближчі декілька років, одним з перспективних напрямків розвитку індустріальних парків може стати кластер виробництва будівельних матеріалів, в якому можуть бути задіяні видобувні потужності, а також підприємства будівельної галузі області та нові інвестиційні проєкти.
Ще один напрям, який має бути привабливим для інвесторів, є розвиток логістичних хабів на залізничних та автомобільних маршрутах з західного кордону в напрямку столичного регіону.
«Впевнений, що спільна робота дозволить напрацювати ефективні механізми розвитку індустріальних парків та залучення інвесторів в економіку Житомирщини та України», — підкреслив начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко.