Проведено нараду з сільгоспвиробниками по активізації отримання ліцензії на право зберігання пального для власних потреб

АПК

25 лютого заступник голови Житомирської райдержадміністрації Катерина Мельник провела нараду з керівниками аграрних формувань району щодо активізації отримання ліцензії на право зберігання пального для власних потреб.

Учать у нараді взяли керівники суб’єктів господарювання аграрного напрямку району, головний спеціаліст відділу споживчого ринку та промислової політики департаменту АПР та економічної політики ЖОДА Тамара Мацелюк, завідувач сектору впровадження програм аграрного розвитку управління аграрного виробництва департаменту АПР та економічної політики ЖОДА Людмила Костюченко, заступник начальника Житомирського РВП житомирського ВП ГУНП в Житомирській області Шмідт М.В., спеціалісти структурних підрозділів РДА.

На порядок денний наради виносилося два питання: розгляд та обговорення нового законодавства щодо ліцензій на право зберігання пального та інформація щодо державної підтримки аграрної галузі у 2020 році.

З першого питання виступила Т. Мацелюк, яка провела фахову роз’яснювальну роботу та детально ознайомила присутніх підприємців із новелами українського законодавства в частині державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі пальним, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом пального на території України та необхідності отримання ліцензії на право зберігання пального, у тому числі і суб’єктами господарювання аграрного напрямку.

Як було наголошено, Законом України від 18 грудня 2019 року № 391-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування акцизного податку» внесено зміни, серед іншого до Закону №481, якими встановлено, що суб’єкти господарювання, що здійснюють зберігання пального, яке не реалізовується іншим особам і використовується виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки, копії документів передбачених ст. 15 цього Закону не подають. Такі суб’єкти господарювання у заяві зазначають про використання пального для потреб власного споживання чи переробки, загальну місткість резервуарів, що використовуються для зберігання пального, та їх фактичне місцезнаходження, а також фактичне місцезнаходження ємностей, що використовуються для зберігання пального. Зазначені зміни набрали чинності з 29 грудня 2019 року.

Річна плата за ліцензію на право зберігання пального складає 780 гривень та зараховується до місцевих бюджетів, за місцем здійснення діяльності, реєстр рахунків для внесення «плата за ліцензії на право зберігання пального»

У свою чергу Л. Костюченко ознайомила присутніх із політикою держави на 2020 рік щодо підтримки аграрного сектору економіки та про конкретні напрямки підтримки аграріїв з обласного та державного бюджетів.

За результатами наради прийнято рішення рекомендувати суб’єктам господарювання задля уникнення штрафних санкцій уважно вивчити нове законодавство щодо ліцензування і, за необхідності, придбати ліцензії на зберігання пального та активніше звертатися за державною підтримкою власної діяльності.