Про заборону спалювання сухої рослинності та сміття

пожежі

З покращенням погодніх умов почастішали випадки спалювання сухої рослинності та сміття. Райдержадміністрація попереджає про заборону спалювання сухої рослинності та сміття та нагадує, що в більшості випадків пожежі на відкритих територіях стаються через навмисні підпали стерні, сухої рослинності та сміття, коли в домогосподарствах впорядковують присадибні ділянки по закінченню сільськогосподарських робіт. Цим люди шкодять своєму здоров’ю, здоров’ю оточуючих та навколишньому природному середовищу.

Під час спалювання сміття та сухої рослинності у повітря разом з димом потрапляє велика кількість токсичних шкідливих речовин. Однією із найтоксичніших синтетичних сполук, які виділяються в повітря, є діоксин. Діоксини – це речовини, що належать до І класу токсичності. Також, при розкладанні несортованого сміття в атмосферу виділяються інші небезпечні речовини – окиси азоту, оксид сірки, оксид вуглецю, чадний газ, бензоперон тощо. Ці речовини згубно впливають на організм людини, загострюють або викликають захворювання, переважно серцево-судинної системи і дихальних шляхів та алергічного характеру.

Таким чином, спалювання сміття негативно впливає на стан навколишнього середовища і загрожує здоров’ю людей. Тому з метою знищення трав’яних залишків доцільно проводити їх утилізацію.

Одним із методів утилізації може бути компостування – розкладання рослинних залишків без доступу кисню з утворенням компосту (однорідної органічної маси, яку можна використовувати в якості добрив). Найціннішою характеристикою компосту, як добрива,  вважається вміст у ньому великої кількості корисних речовин,  необхідних рослині для життя.