Поліцейські вкотре нагадують: аби захиститися від ошуканців, купуючи товари в Інтернет-мережі, обирайте післяплату

Стопшахрайство

Поліцейські вкотре нагадують: аби захиститися від ошуканців, купуючи товари в Інтернет-мережі, обирайте післяплату.

Так, під час досудового розслідування з’ясувалося, що 35-річна жителька Пулинської громади кілька місяців тому створила у соціальній мережі сторінку під вигаданим іменем, де розміщувала оголошення про продаж речей, яких насправді у неї не було. Покупців заманювала привабливими цінами. Отримуючи замовлення, «підприємиця» домовлялася з ними про повну чи часткову передплату на картковий рахунок. Однак, як тільки надходили кошти від замовників, продавчиня на зв’язок не виходила та блокувала їх у соцмережах.

Під час проведення слідчих дій у помешканні жінки правоохоронці вилучили банківську картку з номером, на який потерпілі робили грошові перекази.

Нині поліцейським вдалося встановити півтора десятка ошуканих фігуранткою громадян. Загалом вона шахрайським способом видурила близько 10 тисяч гривень у користувачів соцмережі.

На підставі зібраних доказів слідчі відділення поліції № 4 (смт Хорошів) Житомирського райуправління повідомили жінці про підозру в учиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 1, 2 ст. 190 (Шахрайство) КК України. Згідно з чинним законодавством такі діяння караються від штрафних санкцій до позбавлення волі на строк до трьох років.

А для охочих придбати товар онлайн не зайвим буде  запам’ятати основне правило покупок в інтернеті – передоплату товару можна вносити тільки перевіреним продавцям. Якщо ж продавець вам не відомий, оплачуйте товар  тільки після його отримання!

За матеріалами Житомирського районного управління поліції