Бабин Яр – одне з всесвітньо відомих місць трагедій, які стали символом Голокосту, урочище на північно-західній околиці Києва. За два дні, 29 та 30 вересня 1941-го року, там розстріляли майже 34 тисячі євреїв. За іншими джерелами, тільки за 5 днів нацисти знищили там майже 150 тисяч українських євреїв. Це були не лише жителі Києва, а й біженці з окупованих українських регіонів, що прибули до міста у надії на порятунок.
Масові розстріли у Бабиному Яру розпочалися одразу після вступу нацистів та їхніх союзників до Києва у вересні 1941 року і відбувалися аж до завершення окупації столиці України. Майже 103 тижні… Щовівторка і щоп’ятниці, як годинник…
Нацистська операція в Бабиному Яру 29 – 30 вересня стала однією з масштабніших каральних акцій Другої світової війни. По війні радянський режим замовчував або спотворював пам’ять про жертв, намагався зруйнувати сам яр та навколишні кладовища. Проте це йому не вдалося. Бабин Яр залишився застереженням про небезпеку від ненависті, расизму, міжнаціональної ворожнечі, переслідування та знищення людей за етнічною, політичною, релігійною та іншими ознаками.
У цей день скорботи, який цього року проходить під гаслом «Бабин Яр-80. Жива пам’ять», ми приєднуємося до загального смутку. Низько схиляємо голови перед пам’яттю безневинно страчених. І присягаємося перед прийдешніми поколіннями, що подібні страхітливі злочини ніколи не повторяться. Миру всім та добра!
З повагою
голова райдержадміністрації
Юрій ДЕНИСОВЕЦЬ