На Житомирщині цьогоріч двері шкіл відкрились для 134 388 учнів

освіта

На Житомирщині цьогоріч двері шкіл відкрились для 134 388 учнів. Ця кількість школярів була поділена на 7 758 класів, з яких 1 395 – інклюзивні, – повідомляє Житомирська ОВА.

Інклюзивне навчання в українських школах починає набувати стрімкого розвитку. Зазначимо, що Житомирська область сприяє відкриттю інклюзивних класів або класів з інклюзивним навчанням – це клас у закладі загальної середньої освіти, в якому серед інших дітей навчаються діти із різними особливостями.

Окрему увагу варто звернути на 3 037 учнів, які належати до категорії ВПО (Внутрішньо переміщених осіб). Ця група дітей потребує спеціального підходу до навчання та уваги зі сторони психологів. Через пережиті важкі випробування війни у них можуть виникнути складності з адаптації у новому шкільному колективі.

Міністерство освіти рекомендує здійснювати поділ класів на групи для забезпечення ефективного навчання і розвитку школярів.

Як зазначили в міністерстві, поділ класів на групи при вивченні окремих предметів у школах здійснюють відповідно до додатку 2 Порядку, затвердженого наказом МОН від 20.02.2002 № 128.

Відкриття шкільних дверей – завжди важливий момент у житті дітей та родин, і цього року цей момент надзвичайно важливий для майбутнього нації.

Навчальний рік вже розпочався з великими надіями на успіхи й досягнення для всіх учнів Житомирщини.