Мораторій на перевірки під час карантину : роз’яснення Мінекономіки

перевірки

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства надало роз’яснення щодо мораторію на перевірки бізнесу під час карантину.

В Україні налічується мінімум дві великі категорії перевірок.

На які категорії діє мораторій:

Перша категорія, на яку є мораторій під час карантину — це так званий державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності. Він ідентифікується за сферами контролю, а не за органами. До прикладу : у Держпродспоживслужби біля 15 сфер контролю, і одні з них підпадають під дію мораторію (наприклад, захист рослин), інші — ні (наприклад, окремо виділене державне регулювання цін та державний нагляд за дотриманням санітарного законодавства). Під мораторій потрапляють перевірки пожежної безпеки, охорони праці, екологічні перевірки тощо (всього більше 80 сфер). Весь цей вид контролю регулюється Законом України №877 від 05.04.2007 “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”.

Цим самим Законом встановлено всі базові правила проведення перевірок, а також саме для цього виду контролю поширюється дія інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю) — так званий Інспекційний портал. На ньому для таких перевірок публікуються плани, результати, звіти про виконання планів.

Окремо варто зупинитися на державному ринковому нагляді та контролі нехарчової продукції. Контроль у цій сфері здійснюють 7 органів. Серед цих органів Держпродспоживслужба, Держпраці, ДСНС. Усі вони, з одного боку, перебувають під мораторієм для більшості з їхніх сфер контролю, але можуть здійснювати будь-які перевірки у частині ринкового нагляду.

Законами 530-ІХ та 533-ІХ на час карантину заборонені планові перевірки для першої категорії та податкові перевірки з деякими винятками.

Зокрема, Держпродспоживслужба в період карантину здійснює планові заходи державного нагляду (контролю) за діяльністю суб’єктів господарювання, які відповідно до затверджених КМУ критеріїв оцінки відносяться до високого ступеню ризику. Крім того, здійснюються позапланові перевірки за зверненнями громадян та суб’єктів господарювання.

Більш детальну інформацію можна отримати за посиланням https://www.kmu.gov.ua/news/moratorij-na-perevirki-biznesu-pid-chas-karantinu-rozyasnennya-minekonomiki