Мінветеранів за підтримки ПРООН в Україні та міжнародних донорів проводить навчання для тренерів майбутніх помічників ветеранів

навчання

У Києві розпочалося навчання для тренерських команд майбутніх помічників ветеранів на обласному рівні. Двадцять науковців і викладачів провідних вишів пройдуть інтенсивний курс «Теорія та практика підготовки фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб». Він є частиною експериментального проєкту Мінветеранів із впровадження в Україні інституту помічника ветерана.

Серед його учасників – фахівці Національного авіаційного університету (НАУ, місто Київ), «Житомирської політехніки», Харківського Національного університету ім. В. Н. Каразіна, Сумського державного університету, представники з Кривого Рогу. Зазначимо, що майбутніх помічників ветеранів готуватимуть у Центрах ветеранського розвитку, створених на базі цих вишів за ініціативи Мінветеранів.

Упродовж трьох навчальних днів слухачі тренінгу мають сформувати бачення процесу підготовки фахівців із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб у межах затвердженої програми підвищення кваліфікації. Вони також опрацюють теоретичні і практичні аспекти супроводу ветеранів у процесі переходу від військової служби до цивільного життя.  Йдеться, зокрема, про психологічні та комунікативні особливості у роботі з ветеранами та членами їхніх сімей, організацію роботи та документообігу фахівців із супроводу ветеранів тощо.

Заступниця Міністра у справах ветеранів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Тетяна Калита у своєму вітальному слові учасникам тренінгу наголосила, що система переходу від військової служби до цивільного життя, яку впроваджує Мінветеранів, є інституційною реформою. Вона охоплює багато компонентів, зокрема інститут помічника ветерана, який є дійсно важливим, адже сприяє побудові комунікації людини з людиною за принципом «рівний з рівним».

За сприяння Мінветеранів за цим напрямом в Україні активно впроваджуються «єдині вікна» у ЦНАПах із надання комплексних адміністративних послуг ветеранам війни, членам їхніх сімей та родинам загиблих Захисників і Захисниць на державному та місцевих рівнях.

Також за ініціативи Мінветеранів на обласному рівні у держадміністраціях вже створюються окремі структурні підрозділи з питань ветеранської політики, розповіла Тетяна Калита. Це робиться задля впровадження механізму ефективного управління на регіональному та місцевому рівнях з реалізації державної політики у сфері соціального захисту ветеранів та їхніх рідних.

Тренінгове навчання організовано спільними зусиллями Міністерства у справах ветеранів України у партнерстві з Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу та урядів Данії, Королівства Нідерландів та Японії.