«Культура без бар’єрів»: Український культурний фонд запустив грантову програму

#Безбар’єрність

З 15 листопада стартував прийом заявок на грантову програму від Українського культурного фонду  «Культура без бар’єрів».  

Програма має на меті сформувати безперешкодне життєве середовище у культурній та соціальній галузях для маломобільних груп населення, осіб з інвалідністю, зокрема для людей з інвалідністю внаслідок війни. Вона містить два ЛОТи.

У межах ЛОТу №1 «Підтримка митців з інвалідністю» заявник може отримати від 300 до 800 тис. грн на створення таких проєктів: інклюзивні видання, виставка/експозиція, відеоконтент, радіоконтент, телепередача, колекція/показ (мода), створення артоб’єкта. 

Водночас мінімальна сума гранту за ЛОТом №2 «Безбар’єрне суспільство» складає 500 тис. грн, максимальна — 1 млн грн. Ці кошти можуть бути спрямовані на культурно-мистецький проєкт. 

На ЛОТ№1 заявки приймаються від юридичних осіб всіх форм власності або фізичних осіб-підприємців, які зареєстровані на території України відповідно до чинного законодавства (без обмеження щодо строку реєстрації), за винятком тимчасово окупованих територій України.

На ЛОТ №2 можуть подаватися юридичні особи всіх форм власності або фізичні особи-підприємці, зареєстровані на території України відповідно до чинного законодавства не менше, ніж за 1 рік на дату оголошення конкурсу, за винятком тимчасово окупованих територій України.

Кінцевий термін подачі заявок на грант — 15 січня 2024 року.  

Детальна інформація щодо цілей програми «Культура без бар’єрів» й процесу подання доступна на сайті УКФ.

Ця та інші програми реалізуються відповідно до визначених УКФ спільно з МКІП пріоритетних напрямів діяльності, які відповідають вимогам та потребам воєнного часу. 

Нагадаємо, що у жовтні цього року УКФ та МКІП погодили пріоритетні напрями діяльності Фонду на 2024 рік. Серед них — сприяння дотриманню культурних прав, безбар’єрного доступу до споживання та створення культурного продукту для всіх громадян, забезпечення рівних можливостей та ментальне відновлення через мистецтво для осіб, постраждалих від війни.