Юрій Тарасюк: головна умова очного навчання – укриття у закладах освіти

робоча поїздка

Лічені дні залишилися до старту нового  навчального року. Головна умова очного навчання – укриття у закладах освіти. Адже від їх наявності, облаштування, відповідності визначеним для будівель цивільного захисту вимогам залежить безпека учасників освітнього процесу.

21 серпня, перебуваючи з робочим візитом у Березівській  громаді, народний депутат України Арсеній Пушкаренко спільно з  начальником Житомирської РВА Юрієм Тарасюком відвідали  модульні укриття на території навчальних закладів. У поїздці їх супроводжував Березівський сільський голова Михайло Яромов.

Почали з села Барашівка. Тут якраз повним ходом ідуть роботи з будівництва майбутнього модульного укриття при місцевому ліцеї. Уже виконані підготовчі роботи – вирито котлован під монтаж  сховища та встановлено дренажну систему. Днями повинні надійти модульні бетонні блоки, після монтажу яких розпочнеться етап облаштування конструкції як ззовні, так і зсередини. Орієнтовна дата відкриття сховища – 1 жовтня.

Барашівський ліцей – третій заклад освіти у громаді, де активними темпами створюється безпекове освітнє середовище. Арсеній Пушкаренко та Юрій Тарасюк цього дня відвідали й два інші навчальні заклади.

Рівно місяць тривали роботи зі зведення укриття на території  опорного закладу освіти – Березівського ліцею. Приємно констатувати той факт, що сховище повністю готове до експлуатації. Тут передбачено все, що необхідно для тимчасового перебування людей у випадку ракетної загрози, – місця для сидіння, столи, ігри для дітей, санвузол, рукомийник, один вхід і один вихід тощо. А заодно гості оглянули приміщення ліцею, який незабаром гостинно відчинить двері галасливим школярам.

В Іванівському ліцеї роботи з облаштування модульного укриття наразі виконані наполовину. Саме цього дня тут встановлювали вентиляційну систему, проводили освітлення. Планують здати в експлуатацію об’єкт, вартість якого «під ключ» становить 3,5 млн грн, до початку нового навчального року.

Усі, хто задіяний на будівництві, кажуть, що ладні працювати понаднормово, у вихідні, щоб встигнути завершити всі роботи вчасно. І щоб школярі нарешті могли навчатися в рідному ліцеї  офлайн, а батьки були спокійні, що  їхні діти перебуватимуть  у ньому в  безпеці.