31 січня, у рамках візиту на Житомирщину Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука, в облдержадміністрації провели нараду щодо термомодернізації житлового фонду, участь у якій взяв і голова Житомирської РДА Юрій Оханський.
Перед нарадою О. Гончарук ознайомився з результатами проведених мешканцями робіт з термосанації одного зі старих будинків на одній із центральних вулиць Житомира. Цю п’ятиповерхівку майже чотири роки тому утеплили за рахунок «теплих кредитів» на загальну суму майже в 900 тис грн. Держава повернула мешканцям майже третину, витрачених фінансів – 260 тис грн. Залишок кредитних коштів будинок має повернути за десять років. Про це розповіла голова ОСББ «Київська 52» Людмила Галліна.
«Це неймовірний проєкт, який потрібно наслідувати. Це приклад того, як відповідальне ставлення людей до своїх осель, до свого будинку робить їх багатшими. Внаслідок того, що вони організувалися, обрали дієву людину – голову ОСББ, тепер економлять вдвічі на комуналці», – сказав Олексій Гончарук.
«Сьогодні маємо можливість поспілкуватися про термомодернізацію. На місцях є досвід здійснення таких заходів, ви знаєте проблемні питання. Плануємо цього року утеплити по країні близько 1000 будинків. Утеплення дозволяє людям жити комфортніше і менше плати за платіжки», – підкреслив у ході наради Прем’єр-міністр.
Під час наради О. Гончарук також наголосив на тому, що наразі працюють над пошуком міст, які можуть стати пілотними у проєкті з реновації житлового фонду. За його словами, на Житомирщині є досить багато показових прикладів, де заходи з термомодернізації допомагають людям економити свої кошти.
Проте реновація житлового фонду – це можливість для забудовників на базі старих кварталів створювати нові будівлі з урахуванням всіх вимог щодо енергоефективності будинків. «Краще будувати нове, ніж інвестувати в старий фонд, який через 5-7 років почне руйнуватися. Так можна домовлятися із забудовниками щодо реновації цілих кварталів. Якщо є розуміння цього питання, ми готові підтримати Житомир та область», – відмітив Олексій Гончарук.
У свою чергу голова ОДА Віталій Бунечко відмітив, що область працює над покращенням нинішнього житлового фонду та його осучасненням до європейських стандартів, а міські голови Житомира, Коростеня, Новоград-Волинського розповіли про досвід запровадження різних енергоефективних заходів на територіях міст.
Довідково: на кінець 2019 року Житомирська область посідає одне із перших місць у рейтингу областей за кількістю укладених домогосподарствами «теплих» кредитів. Завдяки плідній співпраці обласної державної адміністрації та Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Житомирщина стала однією із перших областей України, яка підписала Меморандум про партнерство. Велика робота із термосанації будівель закладів соціальної сфери поведена і у Житомирському районі. Наразі у м. Житомирі, м. Малині, м. Коростені, Баранівській міській ОТГ, Новоград-Волинській міській ОТГ повноцінно функціонує система енергомоніторингу. У 2019 році Житомирська обласна адміністрація запустила пробну систему щоденного енергомоніторингу на 56 об’єктах комунальної власності обласної ради, наразі, заплановано впровадження системи контролю та верифікації даних по енергоспоживанню на більш ніж 2000 закладах. Впровадження енергетичного менеджменту дозволяє досягти економію енергоресурсів без додаткових інвестицій від 5-8% за рахунок щоденного контролю та енергоефективної поведінки в установах, а також до 15% за рахунок налагодження енергоефективної експлуатації об’єктів.