До уваги суб’єктів господарювання – виробників плодів, ягід, винограду та хмелю!

Інформуємо щодо дії Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 липня 2005 року №587 (в редакції постанови КМУ від 10 березня 2021 року №185), далі – Порядок.

Відповідно до порядку бюджетні кошти спрямовуються на державну підтримку виробників плодів, ягід, винограду та хмелю з метою стимулювання збільшення площ насаджень, обсягів виробництва плодово-ягідної продукції, винограду та хмелю, нарощування потужностей з їх зберігання та переробки.

Кошти надаються суб’єктам господарювання, які закладають плодово-ягідні насадження, виноградники та хмільники, на безповоротній основі в межах бюджетних призначень, передбачених у державному бюджеті на поточний рік, для компенсації витрат (без урахування податку на додану вартість), здійснених у період з 01 жовтня попереднього року до 30 вересня поточного року на:

придбання садивного матеріалу плодово-ягідних культур, винограду та хмелю (далі – садивний матеріал), – у розмірі до 80 відсотків здійснених витрат (після проведення ними садіння або ремонту насаджень);

проведення робіт та придбання матеріалів для спорудження шпалер і встановлення систем краплинного зрошення (далі – роботи), – у розмірі до 50 відсотків здійснених витрат )після завершення монтажних робіт);

закупівлю техніки, механізмів та обладнання (зокрема іноземного виробництва. Які не виробляються в Україні) для проведення технологічних операцій у виноградарстві, садівництві і хмелярстві (далі – техніка, механізми та обладнання) згідно із затвердженим Мінекономіки переліком такої техніки, механізмів та обладнання, – у розмірі до 30 відсотків їх вартості.

За вищезазначеними напрямами документи подаються на розгляд обласної комісії з прийняття рішень щодо компенсації витрат за адресою: м. Житомир, вул. Мала Бердичівська, 25, каб. 212.

Суб’єктам господарювання виробникам плодів, ягід, винограду та хмелю, які проводять сільськогосподарську діяльність з обробки, переробки та/ або консервації плодів, ягід, винограду та хмелю, бюджетні кошти надаються на безповоротній основі в межах бюджетних призначень, передбачених у державному бюджетів на поточний рік, для компенсації до 50 відсотків вартості (без урахування податку на додану вартість):

нового будівництва та реконструкції холодильників для зберігання плодів, ягід, столових сортів винограду та хмелю власного виробництва, цехів первинної переробки винограду, плодів та ягід власного виробництва, об’єктів із заморожування плодово-ягідної продукції (далі – об’єкти);

придбання ліній товарної переробки плодів та ягід, автоматизованих ліній з висушування плодів, ягід та технічних сортів винограду власного виробництва на соки, пюре, виноматеріали (далі – лінії) після завершення пусконалагоджувальних робіт.

Для отримання компенсації за вищезазначеними напрямами суб’єкти господарювання подають документи, визначені Порядком до комісії Мінекономіки.

Одноразово у 2021 році суб’єкти господарювання можуть отримати компенсацію за період з 2019 по 2020 роки за напрямами та у розмірі передбаченим Порядком.

Наказом Мінекономіки від 24 березня 2021 року №622 затверджено нормативи, форми звітності, переліки техніки, механізмів та обладнання, передбачені для надання державної підтримки виробників плодів, ягід, винограду та хмелю.