Діти в умовах воєнного часу є найбільш вразливими та потребують захисту, — Юрій Денисовець

освіта

08 листопада заступник начальника ОВА Юрій Денисовець долучився до вручення обладнання для інклюзивно-ресурсних центрів Житомирської області.

У заході також взяли участь представник Lumos Foundation на національному рівні Ярослав Лагута, координатор форду Lumos Foundation у Житомирській області Олександр Янко, директор Департаменту освіти і науки ОВА Наталія Осипович, представники інших структурних підрозділів ОВА та інклюзивно-ресурсних центрів Житомирської області.

«Діти в умовах воєнного часу є найбільш вразливими та потребують захисту. А діти з особливими освітніми потребами вдвічі складніше переносять такі події», — підкреслив Юрій Денисовець.

Для підтримки дітей Житомирщини у цей непростий час благодійний фонд Lumos Foundation закупив сучасне та інтерактивне обладнання вартістю майже 1 мільйон гривень.

«Відсьогодні це корекційно-розвивальне якісне обладнання буде допомагати нашим дітям. Хоча війна забирає у них спокій, ми не дозволимо позбавити їх дитинства та безпеки! Пишаюся освітянами, зокрема фахівцями інклюзивно-ресурсних центрів, які стали осередками психологічної підтримки для дітей та їхніх батьків, що змушені були покинути свої домівки через війну», — підсумував Юрій Денисовець.

Так, спільно з представниками фонду було передано 28 наборів для кожного інклюзивно-ресурсного центру області відповідно до їх потреб.

Нагадаємо, що освітні мобільні бригади Житомирщини рухаються далі по області.

Довідково. У 2022 році в Житомирській області проведено навчання для 82 фахівців інклюзивно–ресурсних центрів з опанування методиками роботи з дітьми (в тому числі з особливими освітніми потребами), які отримали травматичний досвід з початку агресії російської федерації на території України. Саме для цієї категорії дітей, у першу чергу, призначено обладнання, закуплене Lumos Foundation.

Співпраця з Lumos Foundation в області триває з 2017 року у рамках реформування системи інтернатних закладів у рамках відповідного Меморандуму.