Щороку, 9 листопада, в Україні відзначають День української писемності та мови. Традиційно цього дня відбудеться трансляція ХХІ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. І кожен охочий може взяти в ньому участь.
10 цікавих фактів про українську мову
- 448 р. візантійський історик Пріск Панійський, перебуваючи в таборі гунського володаря Аттіли на території сучасної України, записав слова “мед” і “страва”. Це була перша згадка українських слів.
- Сучасна українська мова має близько 256 тисяч слів.
- Найбільше перекладений літературний твір – “Заповіт” Т.Г.Шевченка: 147 мовами народів світу.
- Українську офіційно визнали літературною після видання «Енеїди» Івана Котляревського. Тож Котляревського вважають основоположником нової української мови.
- Перший офіційний Український правопис було затверджено 17 травня 1919 року на Загальних зборах Української академії наук.
- Найбільша кількість слів в українській мові починається з літери «П». Найменш уживаною виявилась літера «Ф».
- Українська мова має напівофіційний статус в США (округ Кук штату Іллінойс). До округу входить Чикаго разом з передмістями. А українська мова була обрана як одна з найбільш вживаних мов у даній місцевості.
- Найдовше слово в українській мові складається з 30 літер! Спробуйте вимовити: «дихлордифенілтрихлорметилметан» (це хімікат для боротьби зі шкідниками).
- Попри пестливе звернення до воріженьків, українці все ж сильний народ, який вміє за себе постояти. Про це свідчить словник синонімів, у якому найбільше синонімів, аж 45, має слово «бити».
- Українська мова офіційно визнана однією з найкрасивіших: вона посідає друге місце в світі за мелодійністю (після італійської) та третє за красою лексики (після французької та перської). І це не прості слова – а підтверджені факти!