День Державного Прапора України сьогодні відзначають у Житомирі

Сьогодні вранці на майдані Соборному в Житомирі  на 50-метрову висоту нещодавно встановленого флагштоку урочисто, під гімн України, підняли великий синьо-жовтий стяг. Цією церемонією напередодні головного свята країни – 30-річчя Незалежності, на Житомирщині розпочалося  відзначення Дня  Державного Прапора України.

Участь в урочистій церемонії взяли голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко, голова обласної ради Володимир Федоренко, Житомирський міський голова Сергій Сухомлин, керівництво та працівники Житомирської райдержадміністрації, інших установ й організацій обласного центру.

За допомогою відеозв’язку українців з Днем Державного Прапора привітав Президент України Володимир Зеленський. З нагоди свята  видатні жителі Житомира та військовослужбовці отримали з рук представників обласної та місцевої влади нагороди.

Далі урочистості перемістилися до Житомирського обласного академічного музично-драматичного театру ім. І. Кочерги. За вагомі особисті досягнення у розбудову української державності нагород облдержадміністрації, обласної ради, місцевої влади удостоїлися окремі діячі культури, освіти, медичної галузі, військовослужбовці, підприємці Житомирщини.

Згадуючи сторінки новітньої історії становлення незалежної Української держави на теренах нашої області на початку 90-х років, на сцену запросили відомих того часу  державних і політичних діячів, депутатів. Серед них –  Віталій Мельничук, тодішній голова Житомирської міської ради, за сприяння якого у червні 1990 року над міською ратушею замайорів синьо-жовтий український прапор; Святослав Васильчук, у 90-х роках – керівник обласного осередку Народного Руху України, який 31 рік тому разом з однодумцями піднімав прапор над будівлею міської ради, та інші.

Присутні теплим словом згадали тих, хто там, на сході країни, сьогодні зі зброєю в руках відстоює цілісність і єдність нашої держави. На театральній сцені було вшановано і матерів, які не дочекалися додому своїх синів – справжніх Героїв України.

Подарунком до свята став концерт за участю відомих вокалістів, художніх колективів та артистів театру.

Довідково. Синій і жовтий кольори символізували Київську державу ще до християнізації Русі. Вони були присутні майже на всіх гербах міст, а також на гербах князів за часів середньовіччя і Королівства Русь (Галицько-Волинського князівства) у XIV столітті.

Під час правління гетьмана Павла Скоропадського на основі цієї колірної гами формувалися різні службові прапори. Синьо-жовтий стяг оголосила державним прапором і Західноукраїнська Народна республіка.

Офіційним державним символом України синьо-жовтий прапор став 18 вересня 1991 року. А 28 січня 1992 року Верховна Рада України прийняла постанову про затвердження Державним прапором України Національного прапора.

Щорічна офіційна церемонія підняття прапора 23 серпня по всій Україні заснована 2009 року.