COVID-19 не відступає, маємо бути пильними!

коронавірус

Третю добу поспіль в Україні фіксується рекордна кількість нових хворих на COVID-19, кількість інфікувань впевнено перейшла відмітку в 4 тисячі, – лише за останню добу маємо новий антирекорд – 4 633 нових випадки.

У Житомирському районі за період спостереження (з квітня 2020 року), станом на ранок 02 жовтня, зафіксовано 487 випадків захворювання на коронавірусну хворобу COVID-19. Серед них 80 медичних працівників. При цьому на кінець серпня в районі було 295 випадків захворювання. За останній день в районі підтверджено 17 нових випадків інфікування.

Станом на сьогоднішній ранок у стаціонарі КНП «ЦРЛ» Житомирської районної ради перебуває 36 пацієнтів з підтвердженим діагнозом коронавірусної хвороби та 13 пацієнтів з підозрою. 1 пацієнт у важкому стані перебуває на ШВЛ, ще 6 отримують кисневу терапію.

Всього з початку карантину за 6 місяців до закладу було госпіталізовано 347 пацієнтів з підтвердженим діагнозом СОVID-19. За весь період 10 летальних випадків серед жителів нашого району.

Для надання медичної допомоги даній категорії пацієнтів у лікарні створено 4 медичні команди, виділено 7 апаратів ШВЛ. Забезпечено кисневою терапією 27 інфекційних ліжок. Заклад забезпечений необхідними медикаментами, виробами медичного призначення, витратними матеріалами для проведення діагностики та моніторингу показників, засобами індивідуального захисту, антисептичними  та дезінфекційними засобами.

При цьому хвороба не оминає жодну із демографічних груп – серед захворівших 28 дітей до 14 років (найменший вік захворівшої дитини 6 місяців), 75 людей старше 65 років. Решта – соціально активна група – 390 осіб.

Найгірша ситуація у смт Новогуйвинське, де захворіло 52 осіб. На другому місці Левків та Зарічани – по 41 захворівшому. Не надто відстала Глибочиця –  37 захворівших. При цьому у більшості населених пунктів району кількість захворівших варіюється від 1 до 5 осіб.

Показовим є й те, що рівень заповненості ліжок у КНП «Центральна районна лікарня» Житомирської районної ради, яке визначено для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, станом на сьогоднішній ранок складає 61,25% (49 з 80 ліжок).

Зрозуміло, що люди втомилися від карантинних обмежень. Ми бачимо це також в усіх інших країнах, де введений карантин. Але загроза від COVID-19 залишиться такою ж, якою й була, поки не з’явиться підтверджена й доступна для масового використання вакцина.

Організовано роботу і в управлінні праці та соціального захисту населення – обмежено прийом громадян, документи для призначення усіх видів допомоги, пільг, компенсації приймаються через уповноважених осіб, електрону пошту та через поштове відділення. Призупинені виїзні прийоми громадян.

Важливе питання – забезпечення медичних закладів, закладів культури, дитячих садочків, шкіл, громадських місць усіма необхідними засобами для дезінфекції та збереження здоров’я людей. І ми це робимо.

Так, на придбання засобів індивідуального захисту, лікарських засобів та виробів медичного призначення для медичних працівників закладів охорони здоров’я у 2020 році виділено 1 141,0 тис. грн.: з районного бюджету виділено 921,0 тис. грн. та з бюджетів сільських, селищної рад – 220,0 тис. грн.

КНП «Центральна районна лікарня» Житомирської районної ради виділено 566,0 тис. грн. (з районного бюджету – 516,0 тис. грн., з бюджету Глибочицької ОТГ – 50,0 тис. грн.)

На потреби КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Житомирської районної ради виділено 530,0 тис. грн. (з районного бюджету – 360,0 тис. грн., з бюджетів Левківської с/ради – 15,0 тис. грн., з Сінгурівської с/ради – 5,0 тис. грн., з Глибочицької ОТГ – 50,0 тис. грн., з Новогуйвинської с/ради – 45,0 тис. грн., з Іванівської с/р – 40,0 тис. грн., з Оліївської ОТГ – 15,0 тис. грн.).

Відділу освіти, національно-патріотичного виховання, молоді та спорту Житомирської районної державної адміністрації Житомирської виділено 214,5 тис. грн.: з районного бюджету 83,5 тис. грн. (10,0 тис. грн. – на придбання дезинфікуючих засобів для закладів освіти Житомирського району, 40,0 тис. грн. – на придбання безконтактних термометрів для закладів загальної середньої освіти, 33,5 тис. грн. – на придбання миючих та дезинфікуючих засобів). З бюджету Сінгурівської с/р  виділено 110,0 тис. грн. – на придбання дезинфікуючих засобів для Пряжівської та Сінгурівської ЗОШ, з бюджету Іванівської с/р виділено 21,0 тис. грн. на придбання виробів медичного призначення та медичного обладнання для Іванівської ЗОШ.

З метою недопущення розповсюдження коронавірусної хвороби COVID-19 серед працівників та здобувачів освіти  в закладах освіти проводяться протиепідемічні заходи:

1) відстороняються від роботи і направляються на домашню самоізоляцію  працівники й діти,  які мали безпосередній контакт з хворими;

2) щоденно проводиться генеральне прибирання харчоблоків та усіх приміщень закладів з використанням дезінфікуючих засобів;

3) в закладах освіти щоденно проводиться вимірювання температури тіла працівників безконтактними термометрами;

3) медичні працівники щоденно ведуть спостереження за станом здоров’я працівників та дітей. Осіб з симптомами респіраторного захворювання, підвищеною температурою не допускають до роботи та направляють на консультацію до сімейних лікарів;

4) прибиральницями службових приміщень проводиться вологе прибирання та обробка висококонтактних поверхонь із застосуванням дезінфікуючого засобу «Бланідас 300». Створено умови для миття та дезінфекції рук (деззасоби, антисептики для рук, рідке мило, паперові рушники);

5) заклади освіти забезпечено достатнім запасом миючих, чистячих, дезінфекційних засобів;

6) працівники забезпечені засобами індивідуального захисту (маски (техперсонал), захисні екрани (педагогічні працівники та працівники кухні), рукавички).

З метою виконання карантинних заходів та дотримання правил санітарії й гігієни для закладів освіти централізовано, за кошти місцевого бюджету, придбано: безконтактні термометри – 51 шт.; захисні щитки для працівників – 540 шт.; педальні відра з кришками для збору використаних засобів захисту – 100 шт.; рідке мило – 1900 л; дезінфікуючі й антисептичні засоби – 2 100 л, з них для дезінфекції рук – 1 780 л; паперові рушники – 3000 пач.; засоби для чищення – 60 кг; бландідас дезінфікуючий – 160 кг; маски захисні – 1000 шт.;  рукавички – 300 п.; миючі засоби  для харчоблоків –     300 л. Всього використано 275 000 грн.

22 вересня 2020 року проведено онлайн-нараду з керівниками закладів про посилення протиепідемічних заходів.

Від часу запровадження карантину проведено 30 позачергових засідань районної комісії з ТЕБ та НС, на яких приймалися оперативні рішення щодо впровадження карантинних обмежень у районі, давалися відповідні доручення. Для неухильного виконання протиепідемічних обмежувальних заходів копії прийнятих рішень направляються до голів селищної, сільських рад та всіх членів вищезазначеної комісії. При виявленні чергових підтверджених випадків респіраторного вірусного захворювання, що викликаний COVID-19, приймається відповідне розпорядження керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації для забезпечення проведення обробки дезінфікуючими засобами тротуарів, вулиць, зупинок та місць скупчення населення на відповідній території селищної, сільських рад.

Ведеться активна робота з інформування населення про необхідність дотримання карантинних вимог.

За цей час районною моніторинговою групою у складів працівників Держпродспоживслужби, Національної поліції та райдержадміністрації здійснено понад 30 рейдів-перевірок дотримання карантинних вимог. І практично у кожному випадку фіксувалися порушення – вимоги щодо профілактики захворювання дуже часто просто ігноруються. Лише представниками Нацполіції виявлено 53 порушення, відповідно працівниками поліції складено 53 протоколи за ст. 44-3 КУпАП. Наразі групою здійснюється комплексна перевірка дотримання карантинних вимог у закладах освіти району.

Наголошуємо, – саме від сумлінності кожного з нас залежить ситуація в цілому у державі з поширенням захворювання.

Тож ще раз закликаємо дотримуватися соціальної дистанції, триматися на безпечній відстані від інших людей, тримайтеся осторонь кожного, хто кашляє чи чхає. Уникайте фізичного контакту при вітанні, не тисніть руки та не обнімайтеся, дбайте про людей похилого віку.

Будьмо пильними!