Безбар’єрність: українська делегація ознайомилася з досвідом Бельгії у реалізації реформи психічного здоров’я

безбар'єрність

Представники Проєктного офісу зі створення Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, яку ініціювала перша леді України Олена Зеленська, відвідали з офіційним візитом Бельгію, для ознайомлення з тим, як здійснювалася реформа у сфері психічного здоров’я.

Поїздка була організована в межах співпраці, започаткованої на зустрічі Олени Зеленської з королевою Бельгії Матильдою, а також за підтримки директора Європейського регіонального бюро ВООЗ доктора Ганса Клюге.

Одна з перших зустрічей – з віцепрем’єр-міністром – міністром із соціальних питань та охорони Франком Ванденбруком.

Він розповів, що під час реформи у Бельгії розпочалося переформатування системи з такої, яка базується на медичних закладах, до надання послуг у громаді. Одне з рішень, яке було ухвалене чи не найпершим – запровадження мобільних мультидисциплінарних команд як альтернативи ліжкам у психіатричних лікарнях

«Меседж, який прагнуть донести до людей у Бельгії: психічне здоров’я – це не тільки психіатри та психологи, це також те, що стосується шкіл, робочих місць, соціальних послуг. І це не тільки інвестування у плані фінансів, але також зміна культури та ставлення», – зазначив Франк Ванденбрук.

Міністр наголосив, що співпраця з українською стороною розглядається як двостороннє навчання. Адже українські фахівці також мають багато чим поділитися, особливо це стосується того, як давати відповіді на наслідки війни.

А ще Франк Ванденбрук запевнив, що українці, які знайшли прихисток у Бельгії, мають доступ до послуг із психічного здоров’я та соціальних послуг. І питання, над яким потрібно подумати – як забезпечити безперервність послуг, коли люди повернуться в Україну.

Нагадаємо, що у «Довіднику безбар’єрності» можна дізнатися, як підтримати дитину у воєнний час.