Актуальні питання підготовки районних служб, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування до роботи в осінньо-зимовий період розглядали на засіданні комісії з питань ТЕБ та НС. ФОТО

Зима невпинно наближається і вже нагадує про себе першими приморозками на поверхні грунту. Зовсім скоро стартує опалювальний сезон. Наскільки районні служби, органи виконавчої влади та місцевого самоврядування готові до безперебійної роботи в осінньо-зимовий період 2023/2024 року, про стан техногенної та пожежної безпеки об’єктів енергетики Житомирського району, дотримання вимог законодавства у сфері техногенної безпеки об’єктами підвищеної небезпеки – ці та інші актуальні питання розглядалися сьогодні, 10 жовтня, на черговому засіданні комісії з   питань  техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) при Житомирській районній  військовій адміністрації.

Засідання  відбулося за участю першого заступника начальника Житомирської РВА Сергія Кириченка, заступника голови Житомирської районної ради Володимира Палія, начальника Житомирського РУ ГУ ДСНС у Житомирській області Анатолія Ільницького, членів комісії з питань ТЕБ та НС, очільників територіальних громад району, керівників структурних підрозділів  ЖРВА.

Члени комісії розглянули результати обстежень  захисних споруд цивільного захисту  на території району, які були проведені у липні – серпні ц. р., на предмет  облаштування укриттів, обговорили питання готовності закладів освіти  району до нинішнього навчального року з урахуванням збройної агресії ворога, а у цьому зв’язку – стан  техногенної та пожежної безпеки, створення безпечних умов перебування дітей у закладах дошкільної та загальної середньої освіти.

Під час засідання комісії йшлося також і про проведення в районі спеціальних об’єктових навчань органів влади та працівників комунальних підприємств спільно з «надзвичайниками»  на випадок виникнення аварійних ситуацій із тривалим відключенням електроенергії.

Одне з питань порядку денного – відновлення функціонування «Пунктів незламності» на території Житомирського району, які у літній період перебували в «сплячому режимі».  Наголошувалося на  належному матеріально-технічному облаштуванні усіх 202 таких острівців стабільності та безпеки, із обов’язковим забезпеченням  їх альтернативними джерелами енергії, де можуть тимчасово перебувати люди у разі аварійного відключення зв’язку чи електроенергії.