Адаптивний карантин триватиме до 22 червня, дитсадки зможуть відкриватись із 25 травня

карантиносвіта

До 22 червня 2020 року триватиме адаптивний карантин, однак з 25 травня зможуть відкриватись дитячі садки у тих регіонах, які відповідатимуть умовам для послаблення карантину. Також дозволено проведення ЗНО, ДПА у формі ЗНО і вступних випробувань, зокрема ЄВІ та ЄФВВ. Відповідне рішення ухвалив Уряд. Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України.

“Вже з 25 травня зможуть відкриватись дитячі садки, однак в кожному окремому регіоні точна дата залежатиме від епідеміологічної ситуації в ньому. Основна сесія ЗНО відбудеться з 25 червня до 17 липня, дозволено проводити вступні іспити, зокрема ЄВІ та ЄФВВ. Наголошую, що найпершим пріоритетом для нас лишається збереження здоров’я та життя дітей, випускників і педагогів. Тому закликаємо і надалі дотримуватись умов карантину і рекомендацій для закладів, які найближчим часом будуть опубліковані на сайтах МОН і МОЗ”, – зазначила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

Загальна заборона відвідувати заклади освіти здобувачами лишається в силі. Заклади можна буде відвідувати, зокрема, для участі у:

  • ЗНО, ДПА у формі ЗНО,
  • вступних випробуваннях, зокрема єдиному вступному іспиті з іноземної мови, єдиному фаховому вступному випробуванні,
  • атестації у формі тестових екзаменів ліцензійних інтегрованих іспитів “КРОК”.

Рішення про послаблення протиепідемічних заходів у окремому регіоні приймає регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. У регіонах, в яких здійснюватиметься послаблення карантинних обмежень, дозволяється:

  • з 25 травня – відвідувати заклади дошкільної освіти,
  • з 1 червня:
  1. відвідувати заняття у групах не більше 10 осіб у закладах освіти,
  2. проводити професійно-практичну підготовку та державну  кваліфікаційну атестацію в закладах профтеху, підготовчі заходи до практичної підготовки на виробництві,
  3. проводити лабораторні роботи і тренажерні заняття,
  4. проводити атестації здобувачів вищої освіти та відповідні підготовчі заходи,
  5. отримувати документи про професійну (професійно-технічну) та вищу освіту,
  6. брати участь в освітньому процесі в освіті дорослих,
  7. брати участь у публічному захисті наукових досягнень у формі дисертацій та відповідних підготовчих заходах.

 

Остаточна дата дозволу цих процесів залежатиме від епідеміологічної ситуації  в кожному окремому регіоні.

Рекомендації для закладів освіти щодо роботи в умовах карантину, зокрема для проведення ЗНО та роботи дитсадків, будуть опубліковані на офіційних ресурсах МОН та МОЗ після того, як їх підпише головний санітарний лікар України.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки затвердило оновлений графік проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році: основна сесія відбудеться 25 червня – 17 липня.